Yeni Konular

Evde Baharatlı Zeytinyağı Hazırlamanın Püf Noktaları

Evde Baharatlı Zeytinyağı Hazırlamanın Püf NoktalarıEvde Baharatlı Zeytinyağı Hazırlamanın Püf Noktaları

Özellikle restoran ve lokantalarda görünen çeşitli zeytinyağı her insanın dikkatini çeker. Peki, bu zeytinyağlarını evimizde istediğimiz baharatlarla zeytinyağı hazırlayabilir miyiz?

İlk olarak malzemeleri sayalım. Elbette elimizde güzel ve sevdiğiniz zeytinyağı, ikinci olarak tuz ve son olarak baharatlar. Baharat konusunda insanlar genelde sevdikleri baharat çeşitlerini kullanır fakat benim size iki önerim var bunlar klasik kekik ve pul biber ikilisi. Bu ikili kahvaltılık zeytinyağında en çok kullanılan baharatlardır ve zeytinyağına en çok yakışan baharatlardır.

Peki, Nasıl Hazırlıyoruz?

Bir kabın içerisine ilk olarak zeytinyağınızı ekleyin ardından kabın yüzeyini kaplayacak kadar devam edin. Sonra üzerine tuz, biber ve kekik gibi baharatları ekledikten sonra çok az bir zaman geçtikten sonra servis ediyoruz. Ama bunu daha farklı bir şekilde de yapabiliriz benim zamanım çok hemen tatmasam da olur diyorsanız farklı bir tarif daha var. İlk olarak bunda sevdiğiniz bitkileri yıkayın ve kuruduktan sonra bitkinin üstündeki çeşnileri rahat bir şekilde çıkması için bir kavanoza koyun. Sonrada zeytinyağını kavanoza aktarın ve kapağını kapatın. Bu kavanozu hem serin hem de karanlık bir ortamda 2-3 hafta arası bekletin. Bu süre geçtikten sonra tadına bir bakın yeterli derecede çeşni tadı alamıyorsanız bir süre daha bekletebilirsiniz.

Başka Şeylerde Katabilir miyiz?

Bu baharatlarla birlikte kavanozun içine birkaç diş sarımsak koyarak farklı bir lezzet katabilirsiniz. Fakat sarımsak diğer baharatların tadını bastırabilir bunu engellemek için ise birkaç gün sonra sarımsağı kavanozdan çıkartmamız gerekiyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Açma Poğaça Yapılışı Evde Açma Nasıl Yapılır

Açma Poğaça Yapılışı Evde Açma Nasıl Yapılır

Açma Poğaça Yapılışı evde Açma Nasıl Yapılır? Resimlerle Açıklamalı Yapılışı. Pastane Şeklinde Açma Yapılışı nasıl …

Bir cevap yazın