Yeni Konular

Evde Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

cilt54443-maskeleri

Evde yapılabilen cilt maskeleri

Günlük hayatımızda yemek için kullandığımız birçok malzemeyi karıştırarak, kaynatarak veya robottan geçirerek maskeler hazırlayabiliriz. Üstelik bunlar her dakika evimizde bulunabilecek cinsten malzemelerdir. Örneğin yoğurt, bal , badem, patates, havuç, maya , zeytin yağı , salatalık , domates ve daha daha niceleri sayılabilir.

 

Tüm bu malzemeler ile gerek yüz gerek vücut gerekirse de saç maskesi yapabilirsiniz. Hem de her cilt tipine uygun ve her keseye özel tarifler bulabilirsiniz.

evde_yapilcak_maskeleri

Yapılabilecek en basit tariflerden biri yoğurt ve karbonat ile hazırlanan içine biraz da limon sıkılırsa yağlı ciltlere birebir gelen sivilce veya siyah nokta temizleyici. Cildiniz kuru ise tariften limonu çıkarıp balı eklemeniz yeterli olacaktır.

evde-yapılan-yüz-maskeleri-2

Derinlemesine bir cilt temizliği için; 2 kaşık su ile bir paket mayayı krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Üzerine azar azar limon suyu damlatarak boza kıvamına getirdikten sonra yüzünüze sürüp 15 dakika beklemek yeterlidir. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla nazikle temizleyin.

cilt-yazıları

Cilt nemlendiricinizi uygularken içine damlatacağınız birkaç damla portakal veya da limon suyu maske görevi görecektir. Haftada 2 kez uygulamalı ve asitli oldukları için 10 dakika sonra yüzünüzü yıkamalısınız.

Salatalığın sıkılaştırıcı mucizesine inananlardansanız eğer kreminize salatalığın çekirdeksiz kısmından 1 çay kaşığı ezip katarak bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi ayda 2 kez yapmanız ve yine 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Cildiniz çok aşırı kuruysa nemlendirici kreminizin içine 2 damla zeytinyağı katmak tüm sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Üstelik yıkamanıza da gerek yoktur.

 

 

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir