Yeni Konular

Evde Hazırlayabileceğiniz 5 Maske Önerisi

Kadınlar için cilt ve yüz bakımı olmazsa olmazlardandır. Her kadın yumuşak ve bakımlı, pürüzsüz bir yüze ve cilde sahip olmak ister. Yüz bakımı için büyük bir öneme sahip olan maskeler elbette piyasada bulunabilir fakat iş, ev, arkadaşlar derken buna vakit ayıramayan ve kendi maskesini kendi yapmak isteyen bayanlar için evde yüz bakımı sağlayacak birçok doğal yüz maskesi tarifi vardır. Siz de çok pratik bir şekilde bu tariflerle kolayca maskeler hazırlayabilirsiniz.

İşte anında etki gösteren doğal yüz maskelerinden 5 tanesi:

PORTAKAL MASKESİ

Portakal sıktıktan sonra attığınız posalar aslında cildiniz ve yüzünüz için oldukça faydalıdır. Bu posayı yoğurt, bal, yulaf ezmesi gibi malzemelerin hepsiyle veya her biriyle ayrı ayrı karıştırarak cildinize sürün, değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

portakal-maskesi

SALATALIK MASKESİ

Bir adet salatalığı doğrayın ve bir kaşık veya rondo yardımıyla ezin. Ardından ezilmiş salatalığı az miktar yoğurtla karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20-30 dakika arasında bir beklemeden sonra yüzünüzü güzelce yıkayın. Bu formül müthiş etkisiyle cildinizi hemen canlandıracaktır.

06 Oct 2004, Lipa City, Philippines --- Woman Having Cucumber Facial --- Image by © Luca Tettoni/Corbis

İşte size yenileyici ve serinletici bir formül: Yarım fincan salatalık ezmesine biraz su ekleyin ve bir miktar ısıtın arından taze nane yapraklarını ekleyin ve biraz daha ısıtın. Karışım soğuyunca yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekleyin. Değişim harika olacak!

ÇİLEK MASKESİ

maske-yapimi

5-6 adet çileği ezin ve elde ettiğiniz püreye bir-iki kaşık bal ekleyin ve maskeniz hazır. Bu karışımı 10 dakika bekledikten sonra yüzünü ovuşturarak durulayın. Cildiniz ışıltı kazanacak ve siyah nokta gözeneklerinden kurtulacaktır!

BİTKİ ÇAYI MASKESİ

evde-maske-yap

Nane çayı canlandırıcı, lavanta çayı yatıştırıcı, adaçayı ise derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Demlediğiniz ve soğuttuğunuz çayı pamuk yardımıyla cildinize uygulayın ve sonucu izleyin.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir