Yeni Konular

Evde Kas Yapma Taktikleri

Evde Kas Yapma Taktikleri
Evde Kas Yapma Taktikleri

Evde Kas Yapma Taktikleri

Kaslı ve estetik bir vücut her erkeğin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek belli bir program dahilinde sizler için gayet kolay olacaktır. Öncelikle belirtilmesi gereken bir durum var. Herkesin kas gelişimi aynı değildir. Yani etrafınızdaki kalıplı bir arkadaşınıza özenip de kendinizi fazla zorlamanıza gerek yok. Genetiğin önemi burada ortaya çıkıyor. Bu konuda kimileri belki de daha şanslı başlamıştır hayata ama unutmayın belki de siz bir başkasının hayalindeki vücutsunuzdur.

 

Konumuza dönecek olursak evde kas çalışmak için olmazsa olmazımız bir çift dambıl. Yeniyseniz 3 ila 4 kilo ağırlıkla başlamanızı öneririm. Spor salonlarında yapılan hareketlerin hemen hemen hepsi dambıllarla yapılabilir. Dambılla geliştirilebilecek başlıca bölgelerimiz ön kol (biceps), arka kol (triceps), sırt, göğüs, bacak, omuz ve bilektir. Şimdi bu bölgelerle ilgili genel olarak yapılan hareketleri sizlere sunuyorum.

 

2016-04-14_113157 İlk olarak ön kol için pazı bükme, dambıl biceps bükme ve avuç içi dambıl pazı bükme hareketleri vardır. Pazı bükme hareketinde bacaklar, kalça açıklığında dambıllar avuç içinde ve avuçlar yukarı bakacak şekilde döndürülür.

 

Dambıl biceps bükmede ise kaldırma esnasında avuçlar yukarı döndürülmez. Sadece yukarı – aşağı hareketi yapılır. Avuç içi dambıl pazı bükmede ise avuçlar karşıya bakarken dambıl tutulur ve avuçlar yukarı bakacak şekilde kaldırılır. Bu üç hareketi 3×10 şekilde sırasıyla yavaş şekilde yapmak yararınıza olur. Arka kol için tek kol dambıl triceps işinizi görecektir. Bu harekette kolunuzu tam olarak havaya uzatın. Daha sonra dambılı dirseğinizi oynatmadan başınızın arkasına indirin. Bu hareket için de 3×10 ve yavaş tempo iş görür.

 

Sırt bölgesi için en ideal yöntem barfikstir. Boyunuzdan uzun bir yükseklikte bulunan bir çubuk bulup bu çubuğa asılıyorsunuz ve kendinizi yukarı çekiyorsunuz. Göğüs bölgesi için ise en uygun hareket şınavdır. Şınav pozisyonu alıyoruz ve kendimizi göğsümüz yere değmeyecek kadar aşağı indiriyoruz. Ardından aynı şekilde yukarı itiyoruz. Bu hareket arka kol için de gayet kullanışlı. Omuz bölgesi için öne ve yana açış hareketleri uygundur. Bu hareketler yapılırken ayaklar hafif açılı olacak şekilde ayakta duruyoruz. Dambılları avuçlarınız yere bakacak şekilde kavrayın ve omuz hizanıza kadar yükseltin. Aynı hareketi yana açarak da omuzlarınızı geliştirebilirsiniz.

 

Son olarak bacak bölgesi için avucunuza aldığınız iki dambılı ayaktayken çömelme pozisyonuna kadar inmek yeterli olacaktır. Bilek için fazla bir çabaya gerek yok. Zaten dambıl kaldırırken kendiliğinden gelişiyor. Eğer isterseniz bilek bölgeniz için sık sık (yaylı ve avuç içinde sıkılan bir alet) alabiliriniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir Yorum

  1. Über die Regierung muss man sich doch stark wundern, denn wenn man sich diese Kämpfe ansieht, dann erinnert das doch an einen Streit, wie im Kindergarten. Naja wie auch immer, dass die Linken nun einen eigenen Kandidaten möchten, ist eine klare Trnttreakzioo, die meiner Meinung nach total überzogen ist. Wenn die nur alle einmal an einem Strang ziehen würden, dann gäbe es sicher nicht so ein Hin und Her in der Regierung.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir