Yeni Konular

Evliliği ve İlişkiyi Bitiren Sözler

2015-06-29_090458   Her birey mutlu ve devamlılığı olan bir ilişkinin hayalini kurar. Ruh eşinizi bulduğun an itibari le gelecek planları yapılır, huzurlu bir evliliğin temelleri atılır. Ancak işler her zaman istenildiği gibi gitmeyebilir. Ağzınızdan kaçıracağınız her hangi bir söz evliliğinizin ya da ilişkinizin sarsılma nedeni olabilir, partnerinizin kafasında soru işaretleri oluşturabilir. Özellikle ateşli tartışmalar esnasında bilinçsizce sarf edilen bu cümleler, yıllarca pamuklara sarıp sarmaladığınız ilişkinizi bir anda cehennem azabına çevirebilir. Fakat bilirsiniz ki son pişmanlık neye yarar. Bu sözler sonucunda bedel ödeme sırası size gelir. Sonrasında dile getirilen binlerce özür cümlesi, o an için tartışmanın sonlanmasını sağlar ancak asla hafızalardan kazınmaz ve döner dolaşır yine bir gün kendi karşınıza çıkar. Pek nedir bu iç huzurun bozulmasına, ilişkilerin zedelenmesine sebep olan itici sözler? İşte evliliği ve ilişkiyi bitiren tehlikeli ve itici sözler!

Keşke: İlişkilerin bitmesine sebep olan en can alıcı sözlerden birisidir keşke.. İlişkide heyecanın ve tutkunun sona erdiğine işaret eden kelime niteliğindedir. Tırnak içinde oldu bir kere, katlanıyorum artık sana anlamında bir açılıma sahiptir.

Kıyaslamaya dayalı, onun sevgilisi, onun eşi ile başlayan cümleler: Çocuklarda olduğu gibi ilişkilerde de ters tepen bir etkiye sahiptir kıyaslama cümleleri.  Dikkatli olun! Böyle cümleler kurarak karşınızdakinden ayrılığa yönelik ciddi ve acımasız tepkiler alabilirsiniz.

Kıskançlık duygusunun ağır basması ile sarf edilen onunla da böyle mi yapardınız? Gibi sorular: Kıskançlık duygusunun fişeklediği ilişkiyi bitirmede kilit noktası olan sorulardır, buna benzer sorular. Artık partnerinizin geçmişini kurcalamaktan vazgeçin. Aynı soruya soru ile karşılık almanız canınızı yakabilir.

Başarısızlığa dayalı karşı cinsin özgüvenini kıran cümleler: Her erkek, karşı cinsin kendisini güçlü ve başarılı görmesini ister. Ancak ilişkilerde, partnerlerin birbirlerine güven kırıcı sözlerle yaptıkları atak, ciddi tartışmalardan, yatakların ayrılmasına kadar gidebilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın