Yeni Konular

Eyvah, Düğün Yaklaşıyor!

Eyvah, Düğün Yaklaşıyor!Eyvah, Düğün Yaklaşıyor!

Düğün Organizasyonu Öncesi Hazırlık Safhası

Düğününüz için bir düğün organizasyon firması ile çalışmamaya karar verdiyseniz üzerine düşen yük çok daha fazla olacağından imkânınız varsa; düğün hazırlıklarına düğün gününüzden neredeyse bir yıl önce başlamanız her şeyin düzenli bir biçimde ilerlemesi açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

Aileleriniz ile evlilik kararınızı paylaştıysanız yapmanız gereken ilk şey; düğün tarihinizi belirlemek ve bu doğrultuda yakınlarınızdan da fikir alarak müstakbel eşinizle nasıl bir düğün organizasyonu istediğinize dair bir düşünce geliştirmek olmalıdır.

Düğün organizasyonunuzda mutlaka bulunmasını istediğiniz şeylerin bir listesini çıkartmanız ve süreç içerisinde eleme yöntemine gitmeniz; düğün gününde ortaya çıkabilecek aksilik ve eksikliklerin önünü alabilmenize yardımcı olacaktır.

Düğün masraflarınızın nasıl karşılanacağına karar vermeli ve aile büyüklerinizden yardım alacaksanız; kimin neyi üstleneceğini hazırlıklara başlamadan önce belirlemelisiniz ki hazırlıklar safhasında karmaşa ile karşı karşıya kalmayın.

2016-04-12_163802

Düğün organizasyonunuz ile ilgili aklınıza gelen ve yapmanız gereken tüm detayları not almanıza yardımcı olabilecek bir defter oluşturmanız; her şeyin elinizin altında olmasını sağlayacağından kafa karışıklığı yaşamaktan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Nikâh işlemleriniz için gereken yasal prosedürleri belirlemek, nikâhınız için gün almak ve bu yasal işlemlere ne zaman başlayacağınıza karar vermek için belediyenizin evlendirme dairesi ile görüşmeniz, ilgili kişilerden bilgi almanız gerekmektedir.

Bir düğün organizasyon firması ile çalışmaya karar verdiyseniz erkenden sizin için hangi firmanın daha uygun olduğunu araştırmaya başlamanız doğru olacaktır.

Evlilik, düğün, nikâh gibi konularda yayın sağlayan basılı materyallerden fikir almanız düğün organizasyonunuz, gelinlik ve damatlık seçimleriniz, fotoğraf işlemleri, organizasyonun gerçekleşeceği mekân seçimi gibi konularda karar alırken işinizi kolaylaştırabilir.

Nikâh şahitlerinize kısa sürede içerisinde karar ermek ve bunu belirlediğiniz nikâh şahitleri ile paylaşmanız, şahitlerinizin o gün için bir programı olup olmayacağını öğrenmeniz açısından ve onların nikâh günündeki tüm işlerini ertelemeleri açısından uygun bir adım olacaktır.

2016-04-12_163904

Düğün Organizasyonu Öncesi Stresle Baş Etme Yolları

Stressiz bir düğün organizasyonu gerçekleştirmek o kadar da zor değil. Aslına bakarsanız biraz heyecan her zaman için iyidir ancak sorun, bu heyecanın strese dönüşmesidir. Stresin ortaya çıkartan en önemli etken ise; hazırlıksızlık düşüncesidir.

Düğün organizasyonunuz için sağladığınız hazırlık listesi ne kadar tam olursa stresiniz de o kadar düşük bir düzeye inecektir ancak bunun dışında düğüne kadar yeterince çaba sarf ettikten sonra, artık düğüne bir gün kala; düğün gününü, eksikleri, neyin doğru neyin yanlış yapıldığını düşünmekten, tartışmaktan vazgeçin ve müstakbel eşinizle düğünden sonra geçireceğiniz keyifli balayından ya da dinlenme sürecinden, aşkınızdan sohbet edin. Düğüne bir gün kala, sıkıntılarla zaten bir süredir düğün hazırlıklarıyla yıpranmış olan kendinizi ve müstakbel eşinizi yıpratmaya devam etmek yerine artık rahat bir nefes almaya bakın. Ne olursa olsun düğün gününüz, sizin en özel gününüz olacak ve bunu hiçbir aksilik değiştiremez. Yapmanız gereken işlerin çokluğundan yapacağınız şeyin anlamını kaybetmesine izin vermemenizi öneririz.

Herkesin isteklerine; “Evet” demek yerine, ortak bir hayata adım atacağınız müstakbel eşinizle birlikte fikirlerinizi kararlaştırın. Birbirinizi sevdiğinizi unutmayın, başkalarını mutlu etmek adına müstakbel eşinizin güveni ve sevgisinden taviz vermeyin.

Bir şekilde altından kalkamayacağınızı düşünüyorsanız ve bütçeniz buna izin veriyorsa düğün organizasyonunuz için alanında uzman bir organizasyon firmasından profesyonel yardım alarak, düğününüzle ilgili tüm uğraştırıcı detaylara firmaya bırakın, böylelikle her kafadan bir ses çıkması durumuna ve bunun sonucunda artan gerginliğinize bir son verme imkânı elde edebilirsiniz.

Herkesin bir araya toplandığı bu tip durumlarda ortaya ister istemez çeşitli gerilim anları çıkacaktır, bu tip durumlarda size düşen; tüm bu curcunaya kulaklarınızı ve gözlerinizi kapayarak planlarınız doğrultusunda ilerlemek olacaktır. Kısa bir süre içerisinde tüm bunlardan kurtulacağınızı düşünerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

2016-04-12_163949

Düğün Organizasyonunuzda İşinize Yarayacak Öneriler

Düğün organizasyonunuz için aklınızdan geçen pek çok fikir var ancak hangisine yöneleceğinize karar veremiyorsunuz, dert etmeyin pek çok düğün sahibi aynı yollardan geçiyor. Yaratıcı olmak ille de bütçeyi arttırmak gerektiği anlamına gelmeyebilir.

Son yıllarda, klişe düğün organizasyonları pek de öyle tercih ya da hayal edilen organizasyonlar biçimlerinden biri değil fakat sıra dışı olmak da öyle korktuğunuz kadar zor değil. Burada önemli olan tek şey; hayal kurmaktan korkmamanız.

Düğün organizasyonunuz esnasında değişik ve eğlenceli bir şeyler yapmak taraftarıysanız; öncelikle düğününüze renk katmaktan kaçınmamanızı öneriyoruz. Bunun dışında düğün davetlilerinin hem farklı bir anı imkânına sahip olmaları hem de eğlenmeleri açısından fotoğraf köşesi gibi farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Örneğin; davetlilerin masasına yerleştirdiğiniz boş kağıt ve kalemler ile onların düğününüz ve gelecekleri için dilediklerini yazmalarına fırsat verebilir, ileride okuduğunuzda sizi de mutlu edecek anılar yaratabilirsiniz. Tabii tüm bunları düğün organizatörlerinizle birlikte planlamanız, düğün organizasyonunuz esnasında ortaya çıkabilecek aksaklıkların önünü alabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

2016-04-12_164026

Artık pek çok düğün sahibi, düğün organizasyonlarında şeker dağıtmak yerine; konsepte uygun hediyeler tasarlamayı tercih ediyorlar. Eğer deniz kenarında bir düğün organizasyonu gerçekleştiriyorsanız ve bütçeniz de uygunsa konuklara şeker yerine içlerinde deniz kumu bulunan mantarlı şişelerden dağıtmak oldukça uygun bir alternatif olacaktır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın