Yeni Konular

Facebook hesapları 3 gün 10-13 nisan pretosto için kapatılacak

Allah’a ve Hz. Muhammed’e hakeret edici sayfalarını ısrarla kaldırmayan Facebook 10-13 Nisan 2010 tarihlerinde müslüman kullanıcılar tarafından protesto edilmeye hazırlanılıyor.Türk kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılan sosyal iletişim ağı Facebook’ta bir süredir Allah’a ve Hz. Muhammed’e karşı hakaret ve küfür içeren sayfalar ile ilgili eleştiriliyordu.

En son bir kullanıcının Allah ismiyle sayfa açıp, Allah adıyla yanıtlar vermesi nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir kullanıcının internet özgürlüğü bile elinden alıındı. Allah ve Hz. Muhammed’e ilişkin hakaret içeren ve küfürlü sayfaların Facebook tarafından tüm uyarılara rağmen kapatılmadığını veya kapatmak için çok yavaş davrandığını iddia eden bir grup, harekete geçerek Facebook’ta kendi grubunu kurdular.

Bu duyarsızlıktan rahatsız olan Müslüman Türkler 10-13 Nisan tarihlerinde profilleri kapatıyoruz. Katıl Destek Ol!” diye bir grup kurdular. Grubun dün 23 bin olan üye sayısı bugün 48 bin 168’e ulaştı. Haberin bugün yayına girdiği zamanda grubun üyesi sayısı 5 bin 881 kişi daha artarak 54 bin 497a ulaştı ve üye artışı hızlı şekilde devam ediyor. 3 gün boyunca hesaplar pasife alınıp kullanılmayacak.

Gruba destek olanlar 3 gün boyunca Facebook hesaplarını pasif ederek tepkilerini gösterecek ve o sitelerin kapanması için eylem yapacak. Grubun protestosuna destek olanların sayısı ise çığ gibi büyüyor. Bu sayının protesto gününe kadar yüz binleri bulacağı tahmin ediliyor.

Grubun bilgiler bölümünde şu ifadeler yer alıyor: “ALLAH’a Peygamberimize VATANA ATAYA Küfredilen Gruplar Kapanmıyor.Peki facebook hesabı nasıl donduracağız.İşte bunu aşağıda analatılmışır.

Hesap / Hesap Ayarları / Ayarlar / Hesabı Dondur ( En Alt kısımda )

Sonra dondur bağlantısına giriyoruz sizden zorunlu olarak bir sebep isteyecek. Hazır sebepleri seçebiliyoruz veya diğer kısmından bir sebep seçebiliyoruz.Daha sonra şifreyi  girdikten sonra hesabınız donacaktır.

Hesabını tekrar etkin hale getirmek için, eski giriş e-postanı ve şifrenizi kullanarak devam edebilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir