Yeni Konular

Facebook yine kızdıracak!

Facebook yine kızdıracak!

Facebook’ta yeni nesil reklamlar başlıyor.

Facebook’ta reklam görmeye çoktan alıştık ama bu yeni sistem, kullanıcıların canını sıkabilir!

Facebook TV kanallarına rakip mi olacak? Araştırmalar, Facebook kullanıcılarının en çok “prime time” vakitlerinde online olup ana sayfalarını kontrol ettiğini gösteriyor. Bu veriyi değerlendiren Facebook yönetimi de belirli saatlerde, TV reklamlarına benzer video reklamlar oynatmaya karar verdi.
 
Reklamlar 15 saniye uzunluğunda olacak ve kullanıcının ana sayfasında belirecek ve otomatik oynatma özelliği olacak. Yani ana ekranınızda belirdiğinde kendi kendine çalışacak.
 
Facebook bu yeni reklam hamlesi ile günde 2,5 milyon dolarlık gelir sağlamayı planlıyor. Ancak tam olarak ne sıklıkta reklam videosu gösterilecek şimdilik belli değil. Mark Zuckerberg’in aklındaki rakam, her 20 mesajdan birinin reklam olması yönünde. Yani ana sayfadaki paylaşımların %5’i reklam videolarından oluşacak.
 
Henüz örnekleri ortaya çıkmadığı için bu reklam videolarının ne kadar rahatsız edici olacağı kestirilemiyor. YouTube benzeri web siteleri, seyredilecek içerikten önce, belli bir süre reklam izlenmesini mecburi kılabiliyor ve bu zorunluluk bir süre sonra kullanıcıları bezdirebiliyor. Facebook’un bu konuda farklı bir uygulamaya gidip gitmeyeceği ise şimdilik kesin değil.
teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir