Yeni Konular

Fenerbahçe Küme düşecek mi Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınların açıklaması izle

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, soruşturmanın bitmesinin çok uzun süreceğini belirterek, ”Dolayısıyla biz delillere göre hareket etmek zorundayız” dedi.Aydınlar ve TFF başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ ile Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinde soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk ile yaklaşık 45 dakika görüştü.

Adliye çıkışında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Aydınlar, ”Savcı beyle görüştük. Soruşturma hakkında bilgi aldık. Birlikte takip edeceğiz. Şu anda söyleyeceğimiz başka bir şey yok” dedi.

Basın mensuplarının, ”15 Temmuz’a kadar UEFA’ya Şampiyonlar ligi ön elemelerinde oynayacak takımın isminin bildirilmesi gerekiyor. 15 Temmuz’a kadar bir karar verecek misiniz?” şeklindeki sorusuna Aydınlar, ”Zamanın farkındayız. Zaman darlığı var. Bu süreyi iyi değerlendireceğiz. Bu takvime uyacağız diyebilirim” yanıtını verdi.

Savcılıktan herhangi bir belge almadıklarını belirten Aydınlar, 15 Temmuz’a kadar mümkünse karar çıkacağını ifade etti.

”TFF’nin tutumu nasıl olacak. Soruşturma bitmeden bir karar verilecek mi?” sorusunu da Aydınlar, ”Soruşturmanın bitmesi çok uzun sürebilir. Dolayısıyla biz delillere göre hareket etmek zorundayız. Ama şu anda bu kadar konuşalım. Daha sonra yine konuşuruz” şeklinde cevapladı.

-KRİTİK NOKTA: DELİLLER-

Bu açıklamanın ardından çıkan sonuç, TFF’nin savcılıkla delil paylaşımı yapacağını ortaya çıkardı. Ancak Aydınlar’ın “dava sonucunu bekleyemeyiz” mesajı ve delilleri ön plana alacaklarını belirtmesi Fenerbahçe’yi zor durumda bırakabilir. Çünkü eğer medyaya yansıyan telefon görüşmeleri, fotoğraflar ve henüz yayınlanmayan videolar delil olarak esas alınırsa, sarı lacivertli ekip için olumsuz bir sonuç çıkabilir.

-ÇAPKIN’A GİTTİ-

Bu arada Aydınlar, Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk’le görüşmesinin ardından Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geçti. Aydınlar burada da yaklaşık 45 dakika kaldı ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’dan soruşturma hakkında bilgi aldı.

-FEDERASYON PAZARTESİ TOPLANIYOR-

Aydınlar, Hüseyin Çapkın’la yaptığı görüşmenin ardından ise “Pazartesi toplantı yapıp, kısa sürede karar vereceğiz. 15 Temmuz’a kadar kararımızı yetiştireceğiz” dedi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir