Yeni Konular

Fırtına nedeniyle 43 uçak seferi iptal edidi

THY, iptal seferlere ilişkin resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda, olumsuz hava koşulları(güneyli rüzgar) nedeniyle hava yolu ulaşımında aksamalar olduğu ve yarın itibarıyla bazı seferlerini iptal edildiğ belirtildi.

Buna göre, THY, yarın Atatürk Havalimanı’ndan yapılması planlanan Bologna, Nice, Moskova, Tel aviv, Lefkoşa, Sanaa ve Musul dış hat seferleri ile Ankara, Adana, Kayseri, Samsun, Gaziantep, Antalya, İzmir, Trabzon, Van ve Erzurum’a olan bazı iç hat seferleri iptal edildi.

Duyuruda, yolcuların havalimanına gelmeden önce uçuşlarını (444 0 849) numaralı çağrı merkezi’nden veya THY’nin internet sitesi üzerinden kalkış-varış uygulaması ile kontrol etmeleri istendi.

Bu arada, etkili olan lodos nedeniyle THY’nin Bağdat ve Biritish Airways’in Londra’dan gelen uçağı Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında ani değişen rüzgar nedeniyle pisti pas geçti. Uçakların daha sonra normal olarak inişlerini gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Ayrıca, Atatürk Havalimanı’ndaki 223 numaralı körükte, Lefkoşa’ya gitmek üzere park halinde bulunan THY’ye ait uçak da rüzgar nedeniyle yaklaşık yarım metre yerinden kaydı. Şiddeti lodos nedeniyle havalimanı çevresindeki bazı reklam panolarının da yerlerinden düştüğü belirtildi.

DHMİ yetkilileri de, şiddetli lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’na uçakların iniş ve kalkışlarda yaşanan gecikmelerin sürdüğünü kaydettiler.

AA

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir