Yeni Konular

Fondöten nasıl sürülür?

2015-02-18_170702Fondöten nasıl sürülür?

Kusursuz bir cilt tipinin vazgeçilmezleri arasında yer alan fondöten kullanımı aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Makyaj uygulamasının ilk aşamasında yüzünüzde bulunan tüylerden kurtulmanız gerekmektedir. Bu adım pürüzsüz bir cilt tipine sahip olmak isteyenler adına büyük önem taşımaktadır. Yüz bölgesine sır ağda uyguladıktan sonra yüzünüze nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Bu işlem fondötenden gelecek zararlı etkilerin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulama sonrasında baz kullanımını işleme alarak makyajınızın daha kalıcı olmasını destekleyebilirsiniz.

Baz işlemi aynı zaman da makyajınızın daha canlı ve sağlıklı görünmesine olanak tanıyacaktır. Eğer porselen görünüme sahip olmak istiyorsanız ten renginizden bir ton koyu fondöten seçiminden yararlanabilirsiniz. Fondöten sürme aşamasında boyun ve kulak gibi bölgelerde belirgin ton farklılığı olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı fondöten renk seçimi sırasında dikkatli davranmanız önerilmektedir.

Kusursuz bir cilt tipine sahip olmadığınız sürece her fondöten yüzünüzün tüm noktalarını kapamayabilir. Bu adımda kapatıcı konseyler platformundan yararlanabilirsiniz. Özellikle mor halkalara sahip göz çevresi adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen kapatıcı konseyler aynı zaman da aydınlık bir görünüme sahip olmanız adına da oldukça idealdir. Bu uygulama sonrasında doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerdenseniz transparan pudra uygulamasını işleme alabilirsiniz. Fondöten üzerine uygulayacağınız pudranın miktarına dikkat etmelisiniz. Çünkü fazla sürülen pudralar kalıp bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olabilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir