Yeni Konular

Gelecekteki En Büyük Düşmanımız Siber Saldırıları

Gelecekteki En Büyük Düşmanımız Siber Saldırıları

Siber saldırısının gündeme gelmesindeki en büyük etkenlerden birisi günümüzde artık birçok insanın gelişmiş cihazlar kullanıyor olmasıdır. Aynı zamanda Internet ağının artık sınırsız hale geldiği ve günümüzde birçok ürünün de Internet ortamında satıldığı da düşünülürse, teknoloji artık son noktasına gelmiştir. Akıllı cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler ve daha birçok akıllı cihazlar sayesinde hayatımız çok kolay bir hal aldı. Fakat tüm bunların fişinin çekildiğini düşündüğünüzde Dünya’nın yaşanılmaz bir yer haline gelebileceğini hiç düşündünüz mü? ya da elektriklerin gittiğini düşünün. Tüm teknoloji bağı kaybedilmiş, iletişimin olmadığı ve bir yerden bir yere gidemediğinizi düşünün. Tüm bunlar geleceğin savaşları olarak ön görülmektedir.

siber-saldirilari-basladi

Siber saldırıları ileride istenilmeyen bir sitenin anında kapatılmasıdır. Ya da önüne geçilmesi istenilen bir konferansın bir anda ışıklarının ( Internet ağının ) söndürülmesi gibidir. 2014 yılı içinde birçok siber saldırısı yapılmıştır. Bu saldırılardan özellikle büyük firmalar ciddi zararlar ile karşılaşmışlardır. Siber saldırıları ile birçok güçlü altyapıya zarar gelir. Bu da sadece firmaları değil, ekonomiyi, ülkeleri hatta Dünya’nın genelini etkiler. Siber saldırılarından korunmak için birçok ciddi firma büyük paralar ödeyerek altyapılarını güçlendirirler. Ancak başarısız olurlar. Çünkü siber saldırıları büyük bir topluluk saldırısıdır. En güzel örnek ise 2014 yılında en güvenli sistem diye anlatılan Apple iCloud sistemlerinde ünlülerin kendi şifrelerinin zayıflığından dolayı görmüş oldukları zararlardır. Internet ve bilişim dünyasının gelişmesi ile teknolojinin kullanımı arttıkça da siber saldırılar da hiç durmadan devam edecektir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın