Yeni Konular

Gerçek bir Müzik Sever Olduğunuzun 15 Kanıtı

İyi müzik her zaman moralinizi arttırır ve keyfinizi aniden yerine getirir. Ama bazı zamanlar müzik o kadar güzeldir ki, onu dinlemek haricinde başka bir şey yapamazsınız. Sonuç olarak hangi insan müziksiz yaşayabilir ki? Bu sözler çok tanıdık geliyor, değil mi? Müzik hepimize bir şekilde ucu dokunan tek şeydir. Eğer sizde müziği çok seviyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz bu metin gününüzün iyi geçmesine yardımcı olacaktır. Gerçek bir müzik aşığı olduğunuzun kanıtları için okumaya devam edin.

 

 

“Müzik hakkındaki iyi şeylerden biri de, duyduğunuz andan itibaren hiçbir acı hissetmeyişinizdir” – Bob Marley

 

Herkesin ruhunu hitap eden tek bir şey vardır. Müzik. Dinleyecek bir şarkı olmadığını düşünün. Hayat nasıl olurdu? Sıkıcı, değil mi? Hiç şüphe yoktur ki, müzik sizi iyi bir ruh haline sahip olmanızı sağlamaktadır. Aslında müziğin bildiğinizden daha da çok faydası bulunmaktadır. Günlük hayatınızda ve çalışırken sizi daha yaratıcı ve üretken yaptığı kadar stresten kurtulmanıza da yardımcı olmaktadır. Hayatınızda ne olursa, olsun herhangi bir zaman diliminde sizin daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Her tuh hali ve her durum için sizi anında içine çeken bir şarkı mutlaka vardır. Dünyadaki insanların çoğunun müziği sevmesi bu yüzden pek şaşılacak bir durum değildir, bu sevme öyle bir sevgidirki, çoğu insan müziksiz yaşayamayacak durumdadır. Onlara bağımlı, takıntılı, fanatik, ucube veya ne demek isterseniz diyin ama sonuçta onlar ne olursa, olsun müziği sevmektedirler. Uyanır, uyanmaz hemen güzel bir şarkı açarlar ve müzik dinleyerek mışıl mışıl bir uykuya dalarlar. Bu yüzden gerçek bir müzik aşığı olup, olmadığınızı bilebilmek için aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz belirtilere bakınız.

Bir Müzik Aşığı Olduğunuzu Kanıtlayan Şeyler

#1. Siz ve kulaklıklarınız birbirinden ayrılmaz bir bütünseniz

Adventure-Times-Jake-Listening-To-Music-Bumping-His-Head-To-The-Beat

Sürekli olarak kulaklıklarınız takılı bir şekilde mi geziyorsunuz? We onları ne zaman çıkarırsanız hayatın ne kadar sıkıcı olduğunu fak edip, bu yüzden onları yeniden geri takmaya mı karar veriyorsunuz? Şans eseri de kulaklıklarını evde unuttuğunuzda, o gün sizin için en or günlerden biri olabilir.

 

#2. Kimi zamanlar halka açık bir yerde olduğunuzu unutmak

halka-acik-muzik-dinlemek

Halka açık alanlarda yüksek sesle şarkı söylenemeyeceğini unutuyor olabilir ama bunun farkına vardığınızda da her şey için artık çok geç olabilir. Büyük ihtimalle sizin en sevdiğiniz şarkınızı yüksek sesle söylerken etrafınıza meraklı bir kalabalık bile toplanmış olabilir.

 

#3. En sevdiğiniz sanatçının canlı performansını izlerken ki tepkileriniz

muzik-4

Hepimizin sevdiği bir sanatçı ve şarkı vardır ve bunları hayatınızda en azından bir kez canlı olarak izlemeyi isteriz. Ve sonunda bu gün gelip, çattığında heyecanınız sınır tanımayabilir. Tamamen farklı bir dünyada olduğunu hissedebilirsiniz. Zamanı durdurabilmeyi, bu sayede de bu canlı performansı sonsuza dek izlemeyi isteyebilirsiniz.

 

#4. Kötü bir müzik zevkine sahip insanlarla tanıştığınızda biraz yargılayıcı olabilirsiniz

muzik-5

Bu tip insanların, dünyada bu kadar milyonlarca sanatçı ve şarkı varken nasıl bu kadar kötü bir müzik zevkine sahip olduğunu anlayamayabilirsiniz. Bazen bu insanların ne kadar kötü bir müzik zevkine sahip olduklarını bilmelerini de dilersiniz. Bir sanatçının en büyük hayranları olduğu insanlarla alay edebilirsiniz çünkü onların sanatçı ile ilgili hiçbir şey bilmediğini bir tek siz bilirsiniz.

 

#5. Arabayla yapılan yolculuklar müziksiz imkansızsa.

araba-muzik

Bunun düşüncesi bile sizi çılgına çevirebilir. Müziksiz bir yolculuk olduğundan 100 kat daha uzundur ve ne kadar sıkılabileceğinizi bir düşünsenize! Aynı zamanda arabanızı park ederken sevdiğiniz bir müzik çalmaya başlarsa, şarkı bitene kadar arabanızdan dışarı çıkmazsınız.

 

#6. Sizle aynı müzik zevkine sahip biri ile tanıştığınızda.

muzik-dinleme-zamani

Sizinkiyle aynı bir müzik zevkine sahip biriyle tanıştığınızda, müzikal anlamda ruh eşinizi bulduğunuzu düşünürsünüz. Ve ikiniz müzik hakkında bir sohbete başladığınızda, başka insanların anlamadığı farklı bir yabancı dilde konuşmaya başlarsınız.

 

#7. Her yerde şarkı söyleyebilirsiniz.

muzik

Evet, hatta yüzerken bile! Bir şarkı söylemek veya dinlemek için özel bir yere gitmenize gerek yoktur. Sizin için ev, kulaklıklarınızın bulunduğu her yerdir.

 

#8. Diğer yerlere kıyasla zamanınızın çoğunu banyoda geçiriyorsanız.

umumi-muzik-dinlemek-1

Eminiz ki birçoğunuz banyo şarkıcılarındandır ve duşa girer, girmez sahneye çıkmış gibisinizdir. Tabi bazı aksiliklerle de karşılaşabiliyorsunuz neden mi? Şarkı söylemeyi çok seviyorsunuz ama ne yazık ki size iyi bir ses bahşedilmemiş. Yüksek sesle şarkı söylediğinizi duyan tüm arkadaşlarınız sizin nerede olduğunuzu çok kolay tahmin edebilmektedir.

 

#9. Ve evde tek başınızayken de şarkı söylüyorsunuz!

muzik-6

Şarkı söylemekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Temizlik yaparken harika bir şarkı dinlemek ve şarkının ÇOK güzel olması sizin işi bırakmanıza, müziğin sesini açmanıza ve elinizdeki süpürgeyi mikrofon olarak kullanıp, dans etmenize neden olur. Bu sizin biraz gülünç görünmenize de neden olur ama kimin umrunda! Komşularınızdan şikayetler gelse bile bunları duymazdan gelip, şarkı söylemeye devam edersiniz.

 

#10. Tüm müzik festivalleri için sabırsızlanıyorsanız.

muzik-2

Farklı müzik festivallerinden bir bileklik koleksiyonunuz vardır ve o biletleri elinize geçirmek için her şeyi yapmaya hazırsınızdır. Bu festivaller sona erdiğinde, yeniden gerçek hayata dönmeye çalışırken gerçekten depresyona girersiniz. Keşke bir müzik festivali içerisinde yaşayabilsem diye düşünürsünüz! Aslında pek de kötü bir fikir sayılmaz.

 

#11. Karaoke geceleri için alıştırmalar yapıyor ve sabırsızlanıyorsanız.

muzik-karakoke

Karaoke gecelerinde söylemek için yaptığınız şarkı listesini sürekli olarak güncel tutmaya çalışırsınız çünkü sizin için mutluluk en sevdiğiniz şarkıları söyleyebilmektir ve bu mutluluk eğer şarkınızı büyük bir kalabalığa karşı söylerseniz çok daha artmaktadır.

 

Kendinizi ilişkilendirebileceğini birkaç şey daha…

muzik-3

#13. Farklı yerler, ruh halleri ve işler için farklı oynatma listeleriniz vardır. Duş için ayrı bir oynatma listesi, iş için ayrı bir oynatma listesi, uyumadan önceki zaman için ayrı bir oynatma listesi, işe giderken için ayrı bir oynatma listesi, yolculuklar için ayrı bir oynatma listesi, vb.

muzik-listesi

#14. Sabırsızlıkla beklediğiniz yeni bir albümün kötü olmasından ötürü gerçek bir hayal kırıklığına uğrarsınız.

stop-8

#15. Düğününüzde veya diğer özel günlerinizde daha şimdiden hangi şarkıların çalınacağını planlamışsınızdır.

6a00e54ee8552c883300e552912cca8833-800wi

Müzik, her koşulda sizin en sadık dostunuzdur. İşler sizin için yolunda gitmediğinde, yolunda giden tek şey müziktir. Ne olursa, olsun müzikten vazgeçemezsiniz. Yukarıdaki belirtilerden kaçı sizinle doğrudan ilişkili? Hemen aşağıda yorum bırakarak bizimle bunları paylaşın lütfen.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Pokemon Go Haberleri ve Geyikleri

Pokémon Go insan yaşamında hareketlilik katan ve akıllı telefonlar ile oynanacak güzel bir oyun olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir