Yeni Konular

Gerçekleri Bir de Hayvanlara Soralım?

HAYVANLAR-da-bizler
Ünlü düşünür Konfüçyus bundan yıllar önce”bilim ilerledikçe boş inançlar geriler.” demiş. Günümüzde insanlar arasında bile hala devam eden bu boş inançlar yetmezmiş gibi bir de bunları hayvanlara da katıyoruz. Örnek olarak kara kedi ve baykuş uğursuzluk getirir.Kargalar çok aptal hayvanlardır.Baykuşlar çok akıllı hayvandır,kurbağa ve tospağaya dokunursanız elinizde siğil çıkar.Yarasalar tamamen kördür ve hiç göremezler gibi boş inançlara hayvanları da dahil etmişizdir.İşte bunların doğru olmadığına dair bilgiler.

Gerçekleri Bir de Hayvanlara Soralım?

Gözleri gözlüğe çok benzedikleri için baykuşların çok zeki bir kuş olduğu sanılır.Kuşlar arasında en aptal kuşlar arasındadır.Buna karşın en aptal diye bilinen kargalar en akıllısıdır.Cambridge Üniversitesi’nde yapılan deneylerde kargalar taş atmak suretiyle bir düzlemi yıkmayı ve altındaki solucana ulaşmayı hızlı bir şekilde öğrendi.

Yarasalar kör değildirler ve gözleri vardırve gündüzleri görürler.Geceleri avlandıkları için modern sonar sistemlerini andıran biçimde tiz sesler çıkartarak yankılanan bu sesleri antenleriyle yakalayarak avlarının yerlerini ve yolunu bulurlar.

Kurbağa ve tospağalardan asla siğil kapmazsınız.Kurbağalar doğuştan böyle kabarıktırlar ve zaten siğillerde bulaşıcı değildirler.Yılanların kaygan ve yapışkan ciltli yaratıklar olduğu düşünülür Oysa yılanların derisi kuru ve pürüzsüzdür.

İşte hayvanlar hakkında bilinenler bilim ilerledikçe  yanlış oldukları ortaya çıkmaya başlamıştır.Eğer sizin anlayacağınız gibi  ille de kuştan kılavuz istiyorsanız bu sefer rahatlıkla kargayı seçebilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Kedi Maması Seçimi

Evcil hayvan beslemenin oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalarca kabul edilmiş bir gerçektir günümüzde. Hal böyle …

2 yorumlar

  1. çok iyi cidden bizim çocukluğumuzda da bu tarz şeyler çok dolaşıyodu . yanlış bilgiyi paylaşma eğilimi içgüdesel heralde : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir