Yeni Konular

Göğüs Büyütme ve Küçültme İşlemleri

Göğüs Büyütme ve Küçültme İşlemleri
Göğüs Büyütme ve Küçültme İşlemleri

Göğüs Büyütme Operasyonları

Göğüs bölgesinin normalden daha büyük ya da küçük olması, estetik kaygılar nedeniyle bir uzman tarafından yeniden ölçülendirilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Örneğin normalden daha küçük olan göğüsler göğüs büyütme işlemleri gerçekleştirilerek başvuru yapan kişinin istediği ölçülere getirilmektedir.  Söz konusu işlemler belirli şartlara uyan kişiler için gerçekleşmekte ve uzman kişiler tarafından takibi yapılmaktadır. Göğüs büyütme işlemi sırasında kadın göğsü boyutu, uygulanan cerrahi işlem sonrasında normal halinden daha dolgun şekle getirilir. Yaygın şekilde en başarılı sonuçların alındığı bir estetik cerrahi yöntemidir. Kilo kaybı, göğsün doğal olarak küçük olması gibi nedenlerden dolayı şikâyetçi olan hastanın daha dolgun bir görünüm elde etmesi amaçlanır.

Göğüs Büyütmenin Avantajları Ve Uygulamalar

Herhangi bir nedenle göğüslerini büyütmek isteyen biri meme büyütme operasyonu ile birlikte estetik açıdan birçok avantaj sağlar. Göğüslerde istenen dolgunluk, denge ve simetri, dış görünüme, özgüvene olumlu etki, kalıcı olarak dolgun göğüslere sahip olma gibi avantajlar sağlanmaktadır. Göğüs büyütme operasyonu, estetik olarak göğüs hacmini küçük bulan kadınlara, doğum nedeniyle deforme olan memelerin tekrar şekle sokulmasını isteyenlere ve kilo kaybı gibi nedenlerle dolgunluğunun gittiğini düşünen kadınlara uygulanmaktadır. Bazen kanser tedavisi sonrası oluşan asimetrik durumun düzeltilmesi amacıyla da göğüs büyütme işlemi yapılmaktadır.

Göğüs Küçültme İşlemleri

Çoğu zaman aşırı büyüklüğünden şikâyetçi olan kadınların başvurdukları yöntem olan göğüs küçültme, rahatsızlık veren fazla yağ dokusunun alınmasıyla sonuçlanmaktadır. Yağ fazlalıkları olan bölümlerde liposuction işlemiyle sorun giderilmektedir. Bazen doku ve derinin alınmasıyla beraber de meme küçültme operasyonu gerçekleşebilmektedir. İşlemler sırasında anestezi uygulanır fakat önce hastanın operasyon için herhangi bir engelinin olup olmadığı kontrol edilir. Sonrasında anestezi yapılarak göğüste kesi açılır, işlem yapılır ve yara kapatılır.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın