Yeni Konular

Google arama motorunda nasıl üst sıralara çıkılır

aramalarda-ust-siralara-cikmakSite sahipleri yeni bir yazı yazdığında Google Robotları bunları okumaya gelir.Bu robotları online göstergelerinde Bilinmiyor diye başlığında Gri olarak hepimiz görmüşüzdür.Google makineleri dediğimiz bu Robotlar dizinde eşleşen sayfa olup olmadığını anlamak için arama yapar ve kullanıcıyla en alakalı olan getirir.Konu ile ilgili olarak 200’ü aşkın nokta baz alınır ve bu etmenlerden en önemlisi de sayfaların PageRank değeridir. PageRank, bir sayfanın, diğer sayfalardan gelen bağlantılara göre belirlenen önem derecesidir. Daha açık belirtmek gerekirse, diğer sitelerden sitenizdeki bir sayfaya götüren bağlantıların tümü sitenizin PageRank değerini artırır. Tüm bağlantılar birbirine eşit durumda bulunmaz

Google’da spam bağlantılarını ve arama sonuçlarını etkileyen diğer uygulamaları bularak kullanıcılara daha iyi bir sayfa ekrana getirmeye çalışır.Bu etmenler arasında gelen ziyaretçilerin sayfanızda ne kadar durduğu, gelen ziyaretçinin hemen çıkması gibi bir çok etmen göz önüne alınmaktadır.Yani sadece bir başlık yazarak ziyaretçi çekebilirsiniz ama anlık hit alırsınız ve kalıcı olamazsınız.Bir süre sonra sıralamaya giremezsiniz. En iyi bağlantı türleri, içeriğinizin kalitesine bağlı olarak verilen bağlantılardır.Siz gelen ziyaretçileri kandırabilirsiniz ama Google’ı kandıramazsınız.

Sitenizin arama sonuçları sayfalarında iyi bir sıralama elde etmesi için Google’ın sitenizi doğru bir şekilde tarayıp dizine ekleyebilmesi çok önemlidir.Sitenizde oluşan hataları temizlemek zorundasınız.Bu hataları öğrenmek için Google hesabınızdan Site Yöneticisi Araçlarına girip buradan Google robotları ne gibi hatalar bulduğu hakkında size bilgi verir. Hatalara düşmeden sitenizin sıralamasını yükseltmenize yardımcı olabilecek bazı en iyi uygulamaları buradan bulabilirsiniz.

Google’ın İlgili Aramalar, Yazım Önerileri ve Google Suggest özellikleri ilgili terimleri, ortak yazım hatalarını ve en çok aranan sorguları görüntüleyerek kullanıcıların zaman kazanmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. google.com.tr arama sonuçları gibi, bu özelliklerle kullanılan anahtar kelimeler de otomatik olarak web tarayıcılarından ve arama algoritmaları tarafından oluşturulur. Bir site bir anahtar kelime ile ilgili iyi bir sıralama elde ederse, bunun nedeni site içeriğinin, kullanıcının sorgusuyla daha ilgili olmasını algoritmik olarak belirlenmesinden kaynaklanır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir