Yeni Konular

Google arama motorunda siteniz çıkmıyorsa yapmanız gerekenler nelerdir

google-sandboxtan-nasıl-çıkılırGoogle arama motorlarına bağlı siteler arasında en büyük problem olan konu arama sonuçlarında belli bir zaman sonra kaybolmaktır.Site sahibi birçok arkadaşın başaından bu tür olaylar geçmektedir. Normal zamanlarda 1. veya 2.3 sıralarda iken birden kaybolmanız sizin Goggle tarafından filitreye alınmış olduğunuz anlamına gelir.Sitenizin Google arama sonuçlarında görünmediğini yazılarının eindexlenmediğini düşünüyorsanız siitenizle ilgili bir problem olduğunu gösterir.Ya da geçmişte olduğundan daha düşük performans gösteriyorsanız bunun için yapmanız gereken yol şudur.

Eğer sitenizde Google web yöneticisi kurallarımızı ihlal etmediğini düşünüyorsanız yani hile yapmadan normal yazınızı yazıyorsanız Google’dan sitenizi tekrar değerlendirmesini isteyebilirsiniz.Çünkü yazılar, etiketler ve herhangi bir küçük veya büyük nedenden dolayı siteniz filitreye alınmış olabilir.Benim de başıma aynı olay geldi. Sonunda araştırarak çözümü buldum.Yapmanız gereken ggogle hesabınıza bağlı Web Yöneticisi Araçları Yardım kısmından Google’a siteniz için yenidendeğerlendirme isteğinde bulunarak başvuruyorsunuz.15 gün içinde cevap geliyor ve kural ihlali yapmadıysanız siteniz tekrar filitreden çıkarılır.Ben başvurduğum zaman olumlu sonuç almıştım.

Ayrıca, tarafınızdan satın alınmadan önce kurallarımızı ihlal etmiş olabileceğini düşündüğünüz bir alan satın aldıysanız, söz konusu siteyi yeni satın aldığınızı ve sitenin Google kurallarınauygun olduğunu bildirerek tekrar değerlendirme isteği formunu kullanabilirsiniz.

Sitenizin tekrar değerlendirilmesini istemek için sırayla şunları yapın :

1. Google Hesabınızla Web Yöneticisi Araçları?nda oturum açın.
2. Tekrar değerlendirilmesini istediğiniz siteyi eklediğinizden ve doğruladığınızdan emin olun.
3. Sitenizin tekrar değerlendirilmesini isteyin.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

2 yorumlar

  1. Merhaba üstadım benim sitede aralık 25te filtreye girdi. Sonrasında yeniden değerleme isteğinde bulundum 15 gün olmadan değerlendirme isteğinin yanıtı geldi değerlendirmeye aldık diye ancak hala filtredeyim. Sizce çıkabilirmiyim. msn yazabilirseniz mail adresime konuşalım.

  2. Eğer google kurallarına aykırı bir şey yoksa 1 ayda filitreden çıkarsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir