Yeni Konular

Google bunu da çevirecek!

Google bunu da çevirecek!

Google Translate’e el yazısı desteği!

Google’ın bu yeniliği, yazı yazanları ve çeviri yapanları yakından ilgilendiriyor!

Google birçok servisi ile hayatlarımızı kolaylaştırmayı başarmış firmalardan bir tanesi. Başta yazı yazanlar olmak üzereyse hatırı sayılır miktarda kullanıcı tarafından ziyaret edilen programlarından birisi olan Google Translate, artık çok daha farklı bir eklentiye sahip.
 
İnternet üzerinde ya da bir okuma metninde bulduğumuz cümleyi, genelde kopyala – yapıştır sistemi ile Google Translate’e gireriz. Fakat bu her zaman mümkün olmaz zira günümüzde bazı siteler, yılların emektarı olan kopyalama işlemini etkisiz kılabiliyorlar. Her ne kadar Mountain View’ın Android için ürettiği uygulama bu sorunu bir nebze de olsa ortadan kaldırmış, çeviri yapma konusunda büyük beğeni toplamış olsa da halen bazı eksikler söz konusuydu. İşte Google da Mountain View’dan esinlenerek üzerinde çalıştığı yeni sistemi ile Google Translate menüsüne bir de yazı ile çeviri opsiyonu ekledi. İnternet üzerinde kopyalamakta zorladığımız ya da akıllı telefonlar ile bir türlü gerçekleştiremediğimiz kopyalama işlemlerine büyük rahatlık getiren sistem, yazdığımız harflerin anında translate ekranında düşmesini sağlıyor.
 
Japon Kanji karakterlerinin bile rahatlıkla desteklendiği yeni yaz-çevir yapısının tek sorunu, olabildiğince düzgün yazı karakterleri çizilmesini istemesi.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir