Yeni Konular

Google Gerçekte Hakkınızda Ne Kadar Şey Biliyor

Google-BilgisiGoogle Gerçekte Hakkınızda Ne Kadar Şey Biliyor?

Piyasaya arama motosu olarak giriş yapan Google, şu an dünyanın en büyük veri toplayıcı firmalarından biri. Kişisel detaylarınız dışında, alışveriş alışkanlıklarınız, kimlerle ne koştuğunuz hatta nerelere yolculuk yaptığınız hakkındaki bilgiler Google bünyesinde toplanmakta.

Küçük Bir Google Dersi

Google bir araştırma şirketi değildir. Google bir teknoloji şirketi de değildir. Google reklam satar ve sizin hakkınızda ne kadar çok şey bilirse sizi hedef alan reklamları satarak o kadar çok para kazanır.

Peki Google sizin hakkınızda ne gibi bilgilere sahip?

Google Sizin Ne Düşündüğünüzü Bilir

Sosyal medyada paylaştığınız ya da arama motoruna yazdığınız bilgiler sayesinde sizin ilgilendiklerinizi, isteklerinizi, hobilerinizi, beğendikleriniz, hatta politik ve diniz görüşlerinizi bilir.

Google Sizin Çevrimiçiyken Yaptıklarınızı Bilir

Blogunuza ne yazdığınızı, Youtube’da hangi videoları izlediğinizi, hangi gazeteleri okuduğunuzu ve hangi reklamlara tıkladığınızı bilir.

Google Sizin Nerede Olduğunuzu Bilir

Nerede çalıştığınızı, nerede oturduğunuzu, kahvenizi nerede içtiğinizi, nereye gitmeyi planladığınızı, kimlerle olduğunuzu, hatta nerede yaşadığınızı bilir. Ajandanız ve yaptığınız check-in’ler bunun içindir.

Google Sizin Kimle Konuştuğunuzu Bilir

Ne konuştuğunuz, nerede konuştuğunuz, kimlerle konuştuğunuz, sesinizin neye benzediği, kime e-posta gönderdiğiniz, ne kadar e-posta gönderdiğiniz, ne zaman e-posta gönderdiğiniz, hangi dilleri bildiğiniz, her mailde ne gönderdiğiniz onu veri bankasında mevcuttur.

Google Sizin Paranızı Nasıl Harcadığınızı Bilir

Neye, nerede , ne zaman ve ne kadar para harcadığınız kayıtlıdır. Sizin alım gücünüz alışveriş grafiğinizden tespit edilebilir.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın