Yeni Konular

Google kendi yazılımı olan Android’le çalışan cep telefonlarını satışa çıkardı

android-google-2345143İnternet arama motoru Google,Android yazılımına sahip cep telefonlarını satın almalarını kolaylaştıracak yeni web mağazasını açtığını açıkladı.Bu yeni satış kanalında ilk olarak, HTC donanımı ile en güncel Android yazılımını buluşturan Nexus One modelinin satışa çıkarıldığı belirtildi.

Google’ın yeni satış kanalının esas hedefinin, Google’ın internet dünyasındaki kullanıcıları ile Android cep telefonlarını buluşturmakamaçlı.Kullanıcı dostu olarak tasarlanan Google web store’da tüketiciler kolaylıkla istedikleri ürüne sahip olabilecekler.

Açıklamada, /phone adresinden girilerek web mağazasında kullanıcıların, Nexus One telefonlarını herhangi bir servis bağlantısı olmadan satın alacaklar.Böylece kendi istedikleri SIM kart veya GSM şebekesini seçebilecekler.

Kullanıcıların isterlerse Google’ın partneri olan operatör hizmetlerinin sunulduğu telefonlardan da alabilecekleri bildirildi.Bu yeni satış kanalından yeni telefonlar piyasaya sunuldukça, tüketicilerin de kendi tercih ettikleri bir cep telefonu ile kendi ihtiyaçlarına uygun bir hizmet planını birleştirebilecekler.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Google Mühendislik Bölümü Başkan Yardımcısı Andy Rubin, ”Nexus One, 1GHz Qualcomm Snapdragon chipset özelliği ile 3-4 sene önceki dizüstü bilgisayarlarınız kadar güçlü, ‘superphone’ diye adlandırdığımız yeni gelişen cihazlar sınıfına ait bir telefon. Bu superphone ile tüketicilere mümkün olan en iyi mobil deneyimi sunarak çıtayı yükseltmiş oluyoruz. Bu yeni satış kanalı aracılığıyla bütün dünyada daha fazla sayıda telefonu pazara sunmak üzere, cep telefonu üreticileri ve operatörlerle çalışmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

HTC CEO’su Peter Chou da ”Nexus One, Google ve HTC gibi tasarım ve teknolojik yeniliği birleştirebilen 2 şirketin ortak bir ürünü. Nexus One, HTC’nin kullanıcıların farklı beklentilerine cevap verebilecek bir ürün yelpazesi sunma stratejisinin devamı niteliğindedir” görüşünü dile getirdi

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir