Yeni Konular

Google’ın gizli yeteneği!

Google'ın gizli yeteneği!

Basit bir komutla Google’da geri sayım!

Google arama sayfalarında pek çok şeyi yapabildiğinizi biliyorsunuz. Ama bunu bilmediğinize eminiz!

Google, artık tüm internet kullanıcıların hayatında önemli bir yere sahip. İlk andan itibaren internette en çok kullanılan sitelerden biri olan Google, arama yaparken zaman kazandıran ve zekice düzenlenmiş birçok arama komutuna sahip. Ancak Reddit kullanıcı Blemish’in belirttiği üzere, Google’ı bir “geri sayım saati” olarak da kullanmanız mümkün.
 
Google arama motoruna basit bir şekilde “set timer X minutes” yazarak, X dakikadan başlayan bir geri sayımı aktif edebiliyorsunuz. Belirlenen sürenin bitiminde ise Google sizi çok uzun bir süre boyunca devam eden ve kendini hızlı bir şekilde fark ettiren bir ses tonu ile uyarıyor. Ayrıca, “set timer for X time” komutu ile bir alarm kurmanız bile mümkün.
 
Bu komutların sorunu ise Türkçe Google’da çalışmayabiliyor olmaları. Google’ın tercih edilen arama dilini, Google ayarlarından “English” olarak belirleyebilirsiniz. Böylece, alarm ve geri sayım aracını kullanmanız mümkün hale gelecektir.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın