Yeni Konular

Gorbaçov’u hacker’lar öldürdü!

Gorbaçov'u hacker'lar öldürdü!

Sovyetler Birliği’nin son yöneticisi 82 yaşındaki Mihail Gorbaçov’un dün akşam öldüğünü dünyaya duyuran Rusya’nın resmi RİA ajansı, hem Gorbaçov’dan hem de abonelerinden özür diledi.

Haber ajansı ölüm haberinin hacker saldırısı sonucu yayına verildiğini açıkladı.

Mihail Gorbaçov öldü haberi Çarşamba akşamı RİA ajansının Almanca yayınında “yıldırım” ibaresiyle anons edildi. Aradan iki saat geçtikten sonra Gorbaçov ekrana çıkarak, “Birçok kişi beni ölü görmek istiyor ama boşuna beklemesinler. Daha ölmek gibi bir niyetim yok” açıklamasını yaptı.

Haberin asparagas olduğu anlaşılması üzerine RİA ajansında “Bunu yayına kim verdi?” soruşturması başlatıldı. Gece boyunca devam eden inceleme sonucunda Almanca yayın bandının hackerler tarafından ele geçirildiği anlaşıldı.

Ancak hacker saldırısının başarıya ulaşması için ajans elemanlarından birinin siber saldırganlara yardımcı olduğu da tespit edildi. Şimdi sabotajın gerçekleşmesine yardımcı olan o eleman aranıyor.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir