Yeni Konular

Göz Çevresindeki Kırışıklıkları Engellemenin Yolları

ads4f9847r1Göz çevresinde meydana gelen kırışıkların başlıca sebepleri düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara, alkol ve cilt bakımına özen göstermemektir. Fakat bunlar için bazı doğal yöntemler vardır. Başta yapılması gereken uyku şeklinize dikkat etmektir. Yüzükoyun yatmak 30lu yaşlardan sonra derinin katlanmasına neden olarak kırışıklıklara neden olur.

Sigara tiryakiliği cildin daha çabuk yaşlanmasına yol açar. Ayrıca cildin daha sağlıksız ve mat görünmesine neden olur. A,C,E, selenyum, demir, bakır, çinko içeren antioksidanlar deriyi güçlendirerek kırışıklıklardan korur. Kozmetik ürünleri alırken cildi nemlendiren ve kolajen arttırımını güçlendiren ürünleri almaya özen gösteriniz. 30lu yaşlardan sonra hızlı kilo alıp vermek ciltte sarkma ve kırışıklığa yol açar. Cilde uygun peeling veya anti-aging içeren ürünlerin kullanılması cildin erken yaşlanmasını önler. Aşağıda sizler için bazı doğal bakım yağları verdim.

uzum_cekirdegi_yagi_521cd9

-Üzüm Çekirdeği Yağı: Cildi besler ve nemlendirme özelliğine sahip olan üzüm çekirdeği yağı kırışıklarla mücadele eder ve görünümü azaltır.

hint-yagi-56d141r

-Hint Yağı: Yaşlanmanın etkilerini azaltır ve cildi nemli tutar. Gece yüzünüzü temizledikten sonra göz çevresine masaj yaparak uygulayınız.

zeytinyagi-123413d9

-Zeytin Yağı: Zeytinyağı çok iyi bir kırışıklık giderme özelliğine sahiptir. Haftada 2 defa zeytinyağını göz çevresine uygulayabilirsiniz.

badem_yagi-r11dr3749

-Badem Yağı: Badem yağı kırışıkları yumuşatır ve düzenli kullanım sonucunda gözle görülemeyecek kadar yok edebilir.

avokado-yagi-5d9ar9

-Avokado Yağı:4-5 damla avokado yağı göz çevresine pamuk ile uygulanır ve 30 dakika bekletilir.30 dakikanın sonunda ılık su ile yıkanır. Haftada en fazla 2 defa uygulanabilir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir