Yeni Konular

Göz Şişliğinden Nasıl Kurtulunur?

goz-sisliginden-kurtulma

Gözümüz en hassas organlarımızdan birisidir. Özellikle göz şişmeleri kadın, erkek, çocuk demeden herkeste görülebilir. Görünüş olarak kötü evet ama şişkinlikten kurtulmak o kadar da zor değildir. Öncelikle şişkinlikten kurtulmak için beslenmelerimize dikkat etmeliyiz.

 

Aşırı tuz tüketmemeli, alkol ve kafeinleri aşırı dozda kullanmaktan kaçınmalıyız. Zaten her aşırı kullanımın mutlaka bir zararı vardır. Uykumuz düzenli olmalı. Uyku düzenliğimiz beraberinde birçok hastalığı getirebilir. Her gün belirlediğimiz saatte ve bir yetişkinin en az sekiz saat uyuması gereklidir. Soğuk su uygulaması da fark yaratıyor. Sabahları yüzümüzü soğuk su ile yıkamalıyız.Bunun da şiş olan gözleri faydası oldukça kuvvetlidir. Eğer kullanabiliyorsanız gözaltı kremlerini de uygulayabilirsiniz. Ama her şeyin doğalı en iyi olandır. Tabi ki buda isteğe kalmış bir şey.

uyku-kafein

Spora sımsıkı tutunulmalı. Çünkü spor kan dolaşımını hızlandırdığından şişliğin geçmesine yardımcı olur. Göz şişkinliğinin birçok sebebi vardır. Biriken toksinler de olabileceği için spor iyi gelecektir. Açık hava da yürümeyi ve bisiklet sürmeyi de ihmal etmemeliyiz. Oldukça faydası vardır şiş olan gözlere. Bir başka çözüm yolu ise çiğ olan patatesi kesip göz kapaklarımızın üzerine koyup yaklaşık on beş dakika beklettikten sonra durulamaktır. Son olarakta yeşil çayı deneyin. Yeşil çayın poşetlerini demleyip kaynatın ve soğumasını bekleyin. Ardından soğuyan poşetleri göz kapaklarınıza koyun. Ve ardından durulayın. Etkisi olacaktır. Kolay gelsin.

wake up

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın