Yeni Konular

Gül Suyunun Cilde Faydaları

f6342e7b86dc2bec4ef9517fc8946bcbGül Suyunun Cilde Faydaları

Hoş kokusu ile yenilenmenize yardımcı olan gül suyu hem vücudunuz hem de cildiniz açısından birçok faydası bulunmaktadır. Cildinizdeki lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan gül suyu yaşınız ilerledikçe belirginleşen kırışıklıklarınızı da ertelemenizi önemli ölçüde etkilemektedir.

 

Cildinizde uygulama yapacağınız sorunlu bölgenize göre faydaları değişkenlik gösterebilen gül suyu tek başına da kullanılarak cildinizde mucizevi etkiler yaratabilmektedir. cildinizin doğal bakım ürünü olan gül suyu tazelenmenize yardımcı olacaktır.

 

Doğal bir cilt temizleyicisi olarak gül suyunu cildinizi canlandırmada ve cildinizdeki kirlerin arınmasında kullanabilirsiniz. Cildinize uyguladığınız maskeler içerisinde de yer alabilecek olan gül suyu doğal bir güzelliğe kavuşmanızı sağlayacaktır. Cildinizde derinlere işlemi yağ tabakasının gücünü kıran gül suyu daha duru bir cilde kavuşmanızı sağlamaktadır.

 

Yaşınızın ilerlemesine bağlı olarak belirginleşen kırışıklıklarınız için her gün gül suyu ile bakım yapmanız var olan kırışıklıklarınızın ortadan kalkmasına ve ertelenmesine yardımcı olacaktır.

 

Güzelliğinize gölge düşüren sivilceler üzerinde de etkisini gösteren gül suyu sivilcelerinizin giderilerek daha duru bir ciltle tanışmanızı sağlayacaktır.

 

Gözaltı şişlikleri, gözlerde oluşan morluklar ve şişlikler üzerinde de etkili sonuçlar verebilen gül suyu su ile inceltilerek göz çevresine uygulandığında büyük fayda gösterecektir.

 

Gül Suyu İle Cilt Bakımı

Cilt bakımınızda gül suyunu yanında herhangi bir malzemeye ihtiyaç duymadan tek başına kullanabilirsiniz. Yukarıda saydığımız faydaları içerisinde cilt güzelliğinizi ön plana çıkarabileceğiniz gül suyu ile cilt bakımı en doğal yolla yapılabilecek cilt bakımıdır. Yalnızca yapmanız gereken bir pamuğa yeteri kadar gül suyu damlatarak cildinizde gezdirmeniz olacaktır. Herhangi bir zararı olmayacak hoş kokulu saf gül suyunu her sabah ve akşam cildinizin temizliği için kullanabilirsiniz.

 

Ayrıca cilt lekelerine karşı leke oluşumunu önleyen bir maske ile de cildinizi lekelerden kolaylıkla arındırabilirsiniz. Cildinizdeki lekeler için aşağıda tarifini vereceğimiz maskeyi 1 hafta her akşam cildinize uygulayın.

 

Cilt Lekelerine Karşı Gül Suyu Maskesi

 

Malzemeler

1 çorba kaşığı saf gül suyu

1 çorba kaşığı elma sirkesi

1 çorba kaşığı limon suyu

 

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Malzemelerin tamamını karıştırarak bir pamuk yardımıyla cildinize sürün. Karışımı cildinizde yarım saat kadar beklettikten sonra soğuk su ile cildinizi maskeden arındırın. Düzenli uygulama ile cilt lekeleri, sivilcelerin cildinizde bıraktığı lekeler, güneş lekeleri ve cildinizde oluşan kızarıklıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak gün içerisinde güneşe çıkarken mutlaka yüksek koruyucu faktörlü cilt tipinize uygun güneş kremi kullanmanız faydalı olacaktır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir