Yeni Konular

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

cilt-bakimi-nasil-yapilirGünlük cilt bakımı sağlık açısından da önemlidir. Yüzümüzdeki makyaj kalıntıları gözenekleri tıkadığı için cildimizin nefes alması zorlaşır ve yüzümüz nefes alamadığı için sağlanır. Bu yağlanmanın olmaması için cildin doğru bir şekilde temizlenmelidir. Antioksidanlar cildimiz için doğal bir bakım yaratır. Antioksidanlı besinler cildi besler, yeniler ve yaşlanmasını geciktirir. Brokoli, havuç ve dutsu meyvelerin içinde antioksidanlar mevcuttur. Bunların bol tüketilmesi cildimizi yenileyecektir. Temizlik cildimiz için oldukça etkilidir. Cildimizi duru su ile durulamada fayda vardır. Cilt tipimize göre temizlik yapmak cildimize büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aşağıda cilt tipinize uygun bakım önerileri bulunmaktadır.

cilt-bakimi-nasil-yapilir
Normal cilt: Gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsizdir. Süt bazlı bir temizleyici, Alkol oranı normal bir tonik seçilmelidir.
Karma cilt: Yüzde T şeklinde yağlanma görülür. Siyah noktalar ve açık gözenekler dikkat çeker. Süt bazlı bir temizleyici, düşük alkol içeren bir tonik, bu tip ciltler için üretilen bir nemlendiricidir.
Kuru cilt: Kuru bir cildin üst derisi ince, gözenekleri ufak ve kapalıdır. Cilt gergindir ancak erken kırışmaya meyli vardır. Süt bazlı temizleyici, düşük Alkollü tonik, yağ oranı yüksek yoğun bir nemlendirici iyi gelir.
Yağlı cilt: Cildin görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri iri ve açıktır. Uzun süre bakımı ihmal edilmiş yağlı ciltte gözeneklerin içi dolu, siyah noktalı ve sivilcelidir. Kullanılacak ürünler jel tipi temizleyici, alkollü tonik, Su bazlı bir nemlendirici ve sıkıştırıcı maskedir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın