Yeni Konular

Güzel Cilt İçin Maskeler

cilt-as547r9a1

Güzelliğiniz ve güzel hissetmeniz her şeyden önemlidir. Doğallık ise bazen güzellikten bile daha önemlidir. Ama söz konusu doğal güzellik ise kimse sizinle yarışamaz. Doğal yollardan güzelleşmek isteyen hanımların ilk başvurdukları yöntem maskelerdir. Güzel bir cilt için maskeye ihtiyaç duyuyorsanız evde çok kısa bir zamanda kendinize uygun maskeler hazırlayabilirsiniz.

Yorgunluk Maskesi;

Gerekli Malzemeler:
*1 şişe maden suyu
*1 adet limon
*3 yemek kaşığı bebe yağı

Yapılışı:
Maden suyunu geniş kaba boşaltıp içine yarım limonun suyunu sıktıktan sonra içine bebek yağını ekleyip iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze eşit bir şekilde uygulayabilmek için sprey şişesine boşaltın. Cildinize eşit bir şekilde püskürterek kurumasını bekleyin. Yıkamanıza bile gerek yoktur. Bu formül iyi bir makyaj altı olarak da rahatlıkla kullanılabilir.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte cildiniz kuruyup sertleşmeye başladıysa cildinizi kakaonun yumuşatıcı etkisine bırakmalısınız.
Yarım su bardağı bardak kakao
Bir yemek kaşığı süt kreması
İki çay kaşığı bal

Asıl malzemeler yukarıdaki gibidir fakat isterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla da sızma zeytinyağı veya badem yağı ekleyebilirsiniz.

Eğer maske yapımı ile uğraşacak zamanınız yoksa bitter çikolatayı biraz zeytinyağı ile birlikte buharda eritip yüzünüze sürebilirsiniz.

Her şeyi güzelce karıştırıp, kremsi bir yapı halini aldığında, yüzünüze, ellerinize hatta korkmadan tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. On beş dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamalısınız. Cildinizin bebek teni gibi bir yumuşaklık kazanacağına şahit olacaksınız.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın