Yeni Konular

Güzel Dudaklar İçin Bakım Önerileri

guzel-dudaklar-icinBazen insan bir gülümsemeyle aşkı bulabilir veya bir gülümsemeyle mutlu olabilir. Peki, güzel bir gülümseme nasıl elde edilir? Yanıtımız çok basit, bakımlı ve güzel görünümlü hoş dudaklar…

Dudaklarımız fiziksel görünümümüzün baş karakterlerindendir. Bu yüzdendir ki bu baş karaktere önemli görevler düşmektedir. Bu görevlerin yerine getirilmesi bizim karakterimize nasıl baktığımıza ve nasıl davrandığımıza bağlıdır. Öyle ki güzel görünümlü ve bakımlı dudakların bir sırrı olmalıdır. İşte bizde size bu sırları açık etmeye ve güzelliğinize güzellik katmanıza yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Nasıl mı? Dudak bakımı için gerekli önerileri size sunarak. Evet dudak bakımı için neler yapmalıyız? Bunun için size yapması kolay çeşitli öneriler sunacağız.

İşte önerilerimiz;
Dudaklarda kuruma ve çatlak oluşumu en önemli problemlerdendir. Bu problemlerin sebebi olarak kalıtımsal faktörler bir yana ağırlıklı olarak çevresel faktörler gösterilmektedir. Çevresel faktörlerden; aşırı rüzgâr, sıcak ve soğuk, kuruma ve çatlak oluşuma neden olmaktadır. Bunu önlemek için çatlak kremi, zeytinyağı, vazelin, kakao yağı veya nemlendirmeyi sağlayacak ürünler kullanabiliriz.

Diğer taraftan dudağımızda oluşan ölü derilerde, dudağımızda kötü görüntüye sebep olabilir. Bu görüntüyü engellemek için diş fırçamızla, dudağımız üzerinde yumuşak hareketlerle fırçalama yaparsak ölü derilerden kurtulmuş oluruz.

Güzel görünümlü bir dudağa sahip olmak istiyorsak ne kadar klişe olmuş olsa da sigara kullanmaktan vazgeçmeliyiz. Araştırmalardan görülüyor ki sigara kullanımı cilt yaşlanmasını hızlandırmakta, hücrelerin zarar görmesine ve kollajen kaybına neden olmaktadır. Dudaklara verdiği zarar da renk değişimleriyle gözlenebilmektedir. Sağlıklı bir dudağın rengi pempe tonlarını içerirken, sigara kullanımıyla rengin kararmaya ve mora döndüğü görülmektedir.

Bunların yanında da dudakların dolgun görünmesi günümüzde öne çıkan tercihler arasında yer almaktadır. Peki, dolgun dudaklara nasıl ulaşılmaktadır? Kan dolaşımını hızlandıran tarçın ve zencefil yağları içeren dolgunlaştırıcı dudak parlatıcıları kullanılarak doolgun dudaklar elde edilebilir fakat bunlar geçici çözümler olacaktır. Kalıcı çözümler için estetik ameliyatlar, botoks gibi tıbbi müdahalelere başvurulmalıdır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın