Yeni Konular

Hack ‘n’ Slash Oyun Tanıtımı – Sistem Gereksinimleri

Hack And Slash Oyun Tanıtımı
Hack And Slash Oyun Tanıtımı

Hack and Slash

Son yıllarda oyun dünyasına damgasını vurmaya başlayan iki boyutlu oyunlar artık birçok oyuncu tarafından oynanıyor. Bu alanda daha önce çıkartılmış olan oyunların sayısı bir hayli fazlaydı. Ancak bu oyunlar basit oldukları için aranılan eğlenceyi sunmakta çok uzakta kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde yapımcısı Double Fine tarafından duyurulan Hack and Slash oyunu ise diğer tüm iki boyutlu oyunların önüne geçecek gibi görünüyor.

   Hack and Slash oyununda en çok dikkat çeken özellik hiç kuşkusuz sizi bir Hacker gibi görmesidir. Yani oyunda birçok şeyi ya kırmanız ya da çözmeniz gerekiyor. Bazen ise öyle zor şartlar altında kalıyorsunuz ki ne yapacağınızı bilemiyorsunuz.

Hack and Slash oyununa başladığınız zaman karşınıza bir kapı çıkıyor ve işe ilk olarak bu kapıyı açmakla başlıyorsunuz. Daha sonrasında ise karşınıza gelecek olan tüm yaratıkları öldürmeniz gerekiyor. Burada kesinlikle ayrım yapmıyorsunuz. Karşınıza kim gelirse gelin öldürün!

Bölümün birini bitirdiğiniz zaman diğer bölüme geçmek için yine bulmacaları çözmeni ya da oyunu hacklemeniz lazım. Bulmacayı çözerken size karşınızdaki kişide yardımcı oluyor. Kuracağınız diyaloglardan sonra doğru seçeneği bulabiliyorsunuz. Zaten oyunun en dikkat çeken kısmı da burası. Oyun boyunca neredeyse hiçbir şekilde kimseyle konuşmuyor ve diyalog kurmuyorsunuz. Sadece görevlerinizi tamamlamak ve yeni göreve geçmek için diyalog kuruyorsunuz. Önünüze gelen seçenekleri seçtikten sonrada bir sonraki göreve adımınızı atabiliyorsunuz.

Hack an Slash oyununun en tuhaf tarafı ise size hem oynama imkanı hem de oyunu hackleme imkanı suması. Yani oyunu oynuyorsunuz ve oynadığınız oyunu da hacklemeye çalışıyorsunuz. Ancak bunun için oyunda kullandığınız tek karakter ile kapılar arası geçişler yapmanız ve ipuçları toplamanız gerek.

Hack an Slash oyunu için grafiklerden de bahsetmek gerekiyor. Çoğu oyun artık gerçekçi grafikler kullanıyor. Bu oyunların aksine Hack and Slash oyunu ise 2D grafikleri ile oyuncuların karşısına çıkıyor. Peki, 2D grafikler oyuna nasıl bir hava katmış? Aslında eskiden olsa 2D grafikler hiç kimse tarafından beğenilmezdi. Ancak oyunun teması olan hack ve 2D grafikler bir araya gelince gerçekten de bir şeyleri hackliyormuş izlenimine kapılıyorsunuz.

PC İçin Sistem Gereksinimleri:

Windows XP 32 Bit

Intel CPU Pentium Dual Core E2160 1.80 GHz

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+

Nvidia GeForce GT 120

Intel HD Graphics 3000 Deskop

2 GB RAM

3 GB Boş Hard Disk Alanı

DirectX 9

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir