Yeni Konular

Hafta Sonunda Gidebileceğiniz 5 Tatil Bölgesi

hafta-sonunda-gidebileceginiz-5-tatil-bolgesiHafta Sonunda Gidebileceğiniz 5 Tatil Bölgesi

Tatil demek günlük rutin hayatımızdan koşuşturmalarımızdan ve stresten uzaklaşmak demektir ama 2 gün için ne tatili gitmeye değmez benim stresim 2 günde geçmez diyenlerimiz elbette vardır. Gel gelelim ki isteksiz bir şekilde gitmeye karar verdiğinizde o 2 gün sonunda tekrar dönmek istemeyeceğinizin farkına o zaman varırsınız. Peki, bu geri dönme isteğinizi yok eden hafta sonunda gidebileceğiniz 5 tatil bölgesi nerelerdir?

 

Bozcaada
Bozcaada

Bozcaada: Hafta sonu tatil yapmak ve istirahat etmek isteyenlere uygun seçenekler ceziresinde yerini ilk sıraya taşıyor. İnce kumu ya da derinlemesine oluşu dolayısıyla tercih edilen Ayazma plajı tatil sevenler için en çok gidilen yerlerden biri oluyor. Tarihsel hanelerin gizemci atmosferi içerisinde yürüyüş yapabilir veyahut motelde kalabilirsiniz.

Hıdır Bey
Hıdır Bey

Hıdır Bey: Hatay Samandağ ilçesi içerisinde bulunan Hıdır Bey köyüne ulaşın. Ortalama 600-650 senelik çınar ağacının madununda çay molası verin. İsmi Hıdır Bey Çınarı ve gövdesi öyle iri ki, bir dönem içi kahvehane ve erkek berber dükkânı olarak müstamel edilmiştir.

Bolu
Bolu

Bolu: Tabiatın, doğanın, huyun ve karakterin buluştuğu, bununla birlikte Mavi ve yeşilin bir araya geldiği Köroğlu türkülerini fısıldadığı yerdir.

Halfeti
Halfeti

Halfeti: İstanbul’a nazaran her zamankinden daha sıcak olan bölgede Fırat Nehir’i yanında çay bostanlarında mola vererek tabiatın keyfini elde etmek muhtemeldir. Halfeti’den Rum Kale’ye havza ile ulaşabilir acıktığınızda tekne de balık ekmek keyfi yapabilirsiniz.

Yenidünya
Yenidünya

Yenidünya: Sıra dışı yoğunluk tablosu, yemyeşil bir tabiat, yürüyüş adına yeterince hoş bir hava takdim ediyor. Karaöz beldesinin sonunda İlkbahar’ın değişik çiçeklerini görecek hem de yolculuğun bitişinde gidona feneri ile cezirelerin tablosuna hayran kalmış olacaksınız.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir son dönemlerdeki gelişmesi ve bir o kadar popüler olması ile beraber …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir