Yeni Konular

Hakkari çukurca 20 temmuz şehit olan 6 askerin isimleri resimleri memleketleri

Hakkari’nin Çukurca İlçesi?nin Kavşak- Uzundere arasındaki bölgede, askeri birliğe sızma hazırlığı yapan teröristlerle çatışma çıktı. Çatışmada 6 asker şehit oldu, şehitlerin isimleri tepit edildi.Çukurca İlçesi’ne 30 kilometre uzaklıktaki Hantepe’de konuşlu Kayseri Komando Tugay Komutanlığı?na bağlı askeri birliğe sızmaya çalışan PKK’lı teröristler, saat 01.30 sıralarında iki ayrı noktadan uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırıya geçti.

.
Aymoli.com

Askerlerin anında karşılık vermesi ve bölgeye sevk edilen takviye birliklerin gelmesiyle çatışma aralıklarla sabah saatlerine kadar sürdü. Sabah saatlerinde gelen ilk bilgide teröristlerin açtığı ilk ateşle 6 asker şehit olduğu, 17 askerinde de yaralandığı belirtiliyordu. Ancak Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada yaralı asker sayısının 15 olduğunu, bir teröristin de ölü ele geçirildiğini söyledi.

Yaralılar helikopterle Hakkari Asker Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı.

Şehitlerin isimleri

Çukurca İlçesi’nin Hantepe bölgesindeki çatışmada şehit olan 6 askerin kimliği şöyle:

Piyade üsteğmen Çetin Aylar (Tokat- Turhal), piyade uzman çavuşlar Mesut Keklikçi (Gaziantep- İslahiye), Turgay Yılmaz (Nevşehir- Avanos), Ayhan Say (Hatay- Dörtyol), piyade uzman onbaşı Samet Yılmaz (Manisa- Turgutlu), onbaşı Hakan Yutkun (Bursa).

Savaş uçakları Çukurca’da

Savaş uçakları, bugün öğlen saatlerinde Çukurca İlçesi?nin dağlık alanlarından geçerek çatışmaların yaşandığı, 30 kilometre uzaklıktaki Hantepe bölgesine doğru gitti.

ŞEHİT HABERİ YASA BOĞDU

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerden birinin Piyade Üsteğmen Çetin Aylar olduğu bildirildi. Şehidin Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesi ve yakınları, acı haberi alınca üzüntüye boğuldu.

Terör saldırısında şehit düşen 30 yaşındaki Piyade Üsteğmen Çetin Aylar’ın Turhal ilçesi Güneş Mahallesi’nde yaşayan ailesine acı haberi, Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, İlçe Belediye Başkanı Ali Gözen ve diğer askeri yetkililerle eve giden İl Jandarma Komutan Yardımcısı Binbaşı Yıldırım Çatık verdi.

Acı haberi alan şehidin babaannesi Gönül Aylar ile halası Kadriye Çakı ve bazı yakınları fenalık geçirdi. Evin önüne gelen sağlık ekipleri fenalaşan aile fertlerine müdahale etti. Şehidin babaannesi Gönül Aylar, ambulansla hastaneye götürüldü. Acı haberi alan şehidin yakınları ile mahalleli de büyük üzüntü yaşadı.

Şehit Çetin Aylar’ın, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda hizmetli olarak çalıştığı öğrenilen babası İbrahim Aylar’ın geçici görevle Turhal’a geldiği ancak baba İbrahim Aylar ile şehidin annesi Yeter Aylar’ın şu an Edirne’de oldukları öğrenildi. Şehidin anne ve babasına acı haberin Edirne’de verildiği belirtildi.

Ailenin tek erkek çocuğu olduğu belirtilen Çetin Aylar’ın 2 kız kardeşinin olduğu bildirildi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir