Yeni Konular

Hakkari Çukurca’da 7 asker şehit oldu 17 Ağustos 2011

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde askeri konvoyun geçişi sırasında yola döşenen mayın patladı. Saldırıda 7 asker şehit oldu. Bölgede iki ayrı patlama oldu.Çok sayıda yaralı var.Hakkari Valisi Muammer Türker, Hakkari-Çukurca karayolunu 15. kilometresinde 2 ayrı patlama meydana geldiğini ve bölgede operasyonların sürdüğünü bildirdi.Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde, Hakkari-Çukurca karayolunda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamanın ardından Hakkari-Çukurca karayolu trafiğe kapatıldı. Güvenlik çemberine alınan bölgeye, sadece ambulanslar alındı.

Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen mayınlı saldırıda biri binbaşı, 7 asker şehit düştü. Olayda 11 asker de yaralandı. Hayatını kaybeden binbaşının tabur komutanı olduğu belirtiliyor.
Alınan bilgiye göre, patlama, Hakkari-Çukurca karayolunun 15’inci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında bu sabah saat 09.00’da meydana geldi.

Askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 1 asker hayatını kaybetti, çok sayıda asker de yaralandı.

Yaralı askerlerden 7’sinin hayatını kaybetmesi üzerine şehit sayısı 7’ye yükseldi.

9 askerin de yaralı olduğu gelen bilgiler arasında.

BİRİ BİNBAŞI

Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen mayınlı saldırıda biri binbaşı, 7 asker şehit düştü. Olayda 9 asker de yaralandı. Hayatını kaybeden binbaşının tabur komutanı olduğu belirtiliyor.

Alınan bilgiye göre, patlama, Hakkari-Çukurca karayolunun 15’inci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında bu sabah saat 09.00’da meydana geldi. C-4 ve amonyum nitratla güçlendirilmiş mayın, askeri konvoyun geçişi sırasında patlatıldı. Terör örgütü mensupları, uzaktan kumandalı mayını patlattıktan sonra askeri konvoyu yoğun ateş altına aldı. Olayda 1’i binbaşı, 7 asker şehit düştü, 9 asker de yaralandı. Olaydan sonra Hakkari-Çukurca karayolu trafiğe kapatılırken, bölgede geniş çağlı operasyon başlatıldı.

VALİ: 2 AYRI PATLAMA OLDU

Hakkari Valisi Muammer Türker, Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen patlamayla ilgili ”şehit sayısı konusunda henüz kesin bilgiye ulaşamadık” dedi.

Vali Türker, yaptığı açıklamada, Hakkari-Çukurca karayolunun 15. kilometresinde askeri birliğin geçişi sırasında 2 ayrı patlama meydana geldiğini belirterek, ”şehit sayısı konusunda kesin bilgiye ulaşamadık. Olayla ilgili açıklama daha sonra yapılacak” diye konuştu.

Vali Türker, olay sonrası bölgede hava destekli operasyon başlatıldığını bildirdi.

BAKAN DA AÇIKLADI

Mili Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hakkari-Çukurca karayolundaki patlamada 7 askerin şehit olduğunu bildirdi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir