Yeni Konular

Hamilelik Dönemindeki Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum

Hamilelik Döneminden Sonra Oluşan ÇatlaklarHamilelik Döneminden Sonra Oluşan Çatlaklar

Hamilelik döneminin ardından oluşan çatlaklar hemen her kadının baş belasıdır. Ani kilo alışverişinin sebep olduğunu çatlaklar, cildiniz ne kadar esnek olursa olsun gerilme sınırına maruz kalmanızla oluşur.

Çatlaklardan Kurtulmanın Yolları

Çatlaklara karşı bilinen birkaç tedavi yöntemi bulunmasına karşın, her zaman olumlu sonuç alınamayabiliyor. Örneğin kozmetik ürünlerin yüzdeki çatlaklar için kullanımı bizi istediğiniz sonuca ne yazık ki ulaştırmıyor. Çatlak tedavisi lazer yöntemiyle mümkün olsa da, lazer tedavisinin yan etkileri bir hayli yüksek.

Önce Doğal Tedavi

Çatlaklarımızdan kurtulmak istiyorsak önceliğimizi doğal tedavi yöntemlerine vermeliyiz. Doğal tedavi yöntemlerinden istenen sonuç alınamazsa, diğer yöntemlere başvurulabilir.

Zor Süreç

Çatlak tedavisine başlamaya karar verdiyseniz, zor bir sürece adım atmış sayılırsınız. Tedavide kullanılan yöntemler elbette lazer tedavisine nazaran daha uygun olsa da, maddi ve manevi açıdan sizi zorlayabilir.

Önerilen ilk tedavi yöntemi, kayısı, kakao, badem, zeytin, kantaron ve çörekotu yağlarının gliserin ile karıştırılarak yapılacak vücut maskesinden geçiyor.

Karışımın içinde bulunması gereken malzeme ve oranları:

20 gr. kakao
20 gr. kayısı yağı
20 gr. badem yağı
20 gr. gliserin
10 gr. keten yağı
10 gr. zeytinyağı
10 gr. kantaron yağı
10 gr. çörekotu yağı

Bütün bu malzemelerin karıştırılmasıyla oluşan vücut maskesini çatlaklarınızın bulunduğu bölgeye masaj yaparak yedirin. Yaklaşık bir saat yaptığınız masajın ardından bol su ile durulayın. Maskeyi her gün, günde bir saat olmak üzere uygulayın.

Doğal çatlak tedavisinde ikinci ve daha kolay yöntem ise kahve ile limondan oluşuyor. Bir adet tam limonun suyunu bir kabın içine sıkın ve üç tatlı kaşığı kahve ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı çatlaklarınızın üzerinde on dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Bu karışımı iki günde bir olmak kaydıyla uygulayın.

 

Hamilelik Döneminden Sonra Oluşan Çatlaklar

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın