Yeni Konular

Hamsinin faydaları nelerdir?

Hamsinin faydaları nelerdir?Hamsinin faydaları nelerdir?

Deniz canlıları denilince ilk akla gelen hamsi, aynı zamanda deniz ürünü olarak tüketilenler arasındadır. Tavada, fırında, mangalda, pilav ve tatlısı olmakla birlikte dahası turşuda kullanılan hamsi daha birçok çeşit olarak sofralarımıza misafir olmaktadır. Hamsinin ayda en az 2 defa tüketilmesi yararlıdır. Bu yazımızda hamsinin yararları hakkında bilgi vermeye çalışacağız;

Hamsinin bilinmeyen yararları nelerdir?

Hamsi için kalp ve damar dostu denilebilir;

İçerisinde bulunan zengin omega 3 yağı kalp ve damarlar için birebirdir. Kalpte oluşacak olumsuzlukları önlerken, yağ oluşumunu da engeller.

Hamsi ile vücudun tuz ihtiyacını karşılayın;

İyot yüklü hamsi, denizdeki canlılardan bu özelliği ayrılır. Doğal yollardan vücudunuzdaki tuz ihtiyacını karşılamak için iyot yüklü hamsi tüketilmesi en doğru seçenektir.

Felç riskini azaltmak için;

İçerisinde bulunan zenginlik ile vücut için en iyi dosttur. Kalp krizi gibi olumsuz durumlardan da korur. Orta yaşlarda hamsi tüketilmesi, kalp krizi ve felç gibi hastalıklara karşı iyi bir tercih olur.

Gelişme çağındaki çocuklara hamsi yedirin;

Hamsi özellikle gelişme çağındaki çocuklar için çok faydalıdır. Zeka gelişimi için ihtiyaç duyduğu bir çok özellik hamside mevcuttur. Vitamin ve mineral için çocuklar hamsi mutlaka yemelidir. Haftada en az 2 defa yedirilmesi ideal olandır.

Sağlıklı gözler için hamsi şart;

Görme duyusunun güçlenmesi için zengin içerikli hamsi mutlaka tüketilmelidir. Hamsiyi gözlerin sağlığı için tüketilmesinde gözlerin bozulmasını beklenmemeli, sağlıklı gözlerde de kullanılmalıdır.

 

Sonuç olarak, hamsi; denizdeki yaşayan canlılar içinde insana faydası çok büyük olan besindir. Bu nedenle özellikle çocuklarınız için hamsi tüketmeyi ihmal etmeyin.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın