Yeni Konular

İbrahim Saraçoğlu Aft Tedavisi İçin Bitkisel Kür

22-06-2015_175401AFT NEDİR, NEDEN OLUR

Aft daha çok ağzımızın içinde mukoza tabakası üstünde meydana gelen içi beyaz dışı yuvarlak düzgün bir şekle sahip olan ağrılı kronikleşmiş yaralardır. Günümüzdeki yaygın olarak görülen bu hastalık kadılarda erkeklerden daha çok görülmektedir. Aft hastalığı çoğunlukla; dudak yeme, yanak ısırma ya da çarpma sonucu ağız içinde meydana gelen yaralar, çikolata, baharat, kahve gibi farklı besinlere karşı çok hassasiyet gösteren ve ayrıca da birtakım vitamin ve mineral eksiklikleri, birçok diş macunları, hormon dalgalanmaları ve gargara suları sebebiylede meydana gelmesi ile birlikte bunların dışında farklı bir sebepten dolayı da görülebilmektedir. Aft oluşumunda daha çok neden olan etkenler;
STRES
Bilindiği gibi toplumuzdaki insanlarda yüksek tansiyon, ülser, migren ve gastrit gibi birtakım hastalığın sebepleri arasında yerini alan stres Alf hastalığının meydana gelmesinde de en güçlü sebepler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca da bunun dışında da bayanlar adet öncesi dönemlerde meydana gelen gerginlikler aft oluşumunu da hızlandırdığını söyleyebiliriz.
YİYECEKLER
Ağız mukozasını yıpratan turunçgiller, turşu, sirke, patates cipsi, tuzlu ve baharatlı çerezler gibi ağız besinler aft hastalığının meydana gelmesini hızlandıran etkenlerin arsında yerini almaktadır. Bunların dışında ayrıca da birtakım alerjik olabilen çavdar, karabuğday, arpa, fındık, çikolata, kabuklu deniz hayvanları, domates, soya, patlıcan, incir, peynir ve elma gibi yiyecekler de aft oluşumunu tetiklemektedir.
TRAVMALAR
Bazı kişilerin yanak, dil ve dudak ısırmaları, yumuşak olmayan diş fırçaları, sert yiyeceklerin tahrişi ve iyi uyarlanmamış protezlerin sebep olduğu çarpıklar ve kötü bir şekilde yapılmış dolgular aft hastalığının oluşmasına yardımcı olmaktadırlar.
SİSTEMİK HASTALIKLAR
Özellikle Behçet Hastalığı, , konjuktivit, Genital ülser, lokositoz ve retinit gibi birçok sistemik hastalık belirtilerle birlikte ağız içerisinde meydana gelen sürekli tekrarlanan ve aftlarla kendini belli eden bir hastalıktır.

 

İbrahim Saraçoğlu Aft Tedavisi İçin Bitkisel Kürü

Ağız içinde ve dudağın iç bölgesinde çıkıp oldukça rahatsızlık veren beyaz pamukçuk şeklindeki yaralara alf denir. Tüm ağız duvarını bile sararak ıstırap verici olabilir. Yemek yemeyi zorlaştıran bir rahatsızlıktır.
Bir çok yeni doğan bebekte de ağız içinde kalan süt dolayısı ile görülen alf için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yaptığı açıklama ile atkuyruğu kürünü tavsiye ediyor.
Bunun için İbrahim Saraçoğlu yaptığı açıklamada ekşi kara diye yetişen karadut kürünü öneriyor. Çok güçlü bir nimet olduğunu fakat Batı Karadeniz’ yöresinde Çaycuma, Eflani, Bostanbükü, Bartın, Safranbolu bölgesinde yetişen bir bitki olduğunu buradaki köylü kadınlarının bu duttan bir şurup yaptığını bulunursa bu şurubun evlerinde muhafaza edilmesini tavsiye ediyor. Hatta bu duttan 3-4 adet yenmesi durumunda aft bir daha oluşmayacağını ifade ediyor. Ekşi kara dutun diğer dutlardan farklı bir tadı olduğunu, hatta duttaki bulunan etkin maddenin kemoterapi sonrası çıkan alf ı bile yok ettiğini ifade ediyor.
Ali imran süresi 191 de. saaf süresinin 38 sürenin 27.ayetinde, enbiya sürenin 21. sürenin 16.ayetinde de ve duhan 44.sürenin 38.ayetinde “gökte ve yerdekileri sizin için yarattım ne varsa” deniyor, bir düzenle yaratılmış olan şeylerin karıkoca ilacı olmadığını, her yaratılanın bir sebebi olduğunu vurgulayıp, ekşi karadutun bu yaratılanlar içinde mucize gibi bir bitki ve sahip çıkılması gerektiğini üstüne basa basa söylüyor.
Ayrıca ekşi karadut bulunamaması durumunda yoğurt otu 2 gr bir tatlı kaşığı, bir bardak suda kaynatıp dinlendirdikten sonra, sabah akşam gargara yapılması da aft için yapılacak başka bir uygulama olduğunu, yutulması durumunda her hangi bir kötü tesiri olmadığını vurguluyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın