Yeni Konular

İdrar Rengi Neyin Habercisi

idrar-neyin-habercisiDoktora gittiğimiz de idrar tahlili yaptırarak ne tür bir hastalık olduğunu teşhis ederler. Sağlık açısından vücudun dışarıya atılımı da oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden siz de bazen idrarınızın farklı bir renk olduğunu görerek bir farklılık olduğunu hissettirir. Yiyip içtiklerimiz de bile idrarın farklı olduğunu hissettirir. Hepsinin bir açıklaması var.

 

Berrak – Şeffaf – Renksiz Gibi Olan İdrar Rengi; Çok fazla su içiyorsunuz… Ancak aşırı fazlası gibi görünüyor.

Uçuk Sarı Gibi Olan İdrar Rengi; Vücut dengede gibi… Yeterli su da alıyorsunuz. Bu renge göre vücudunuz iyi durumda.

Açık Sarı Gibi Olan İdrar Rengi; Vücudunuz normal seyrinde… Sağlıklı görünüyor.

Koyu Sarı Gibi Olan İdrar Rengi; Bedeniniz yine normal gibi ancak biraz suya ihtiyacı varmış gibi görünüyor. Su içmeyi arttırarak dikkat edebilirisiniz.

Koyu Bal Rengi Gibi Olan İdrar Rengi; Su için alarm veren bir renk gibi görünüyor. Su içmeyi arttırmanızı öneriyoruz.

Koyu Kahve Gibi Rengi Gibi Olan İdrar Rengi; Acil su uyarısı renginden biri daha bu şekilde devam ederseniz böbrekleri elinize alacaksınız gibi duruyor. Eğer su tüketimi artmasına rağmen renk bu şekilde ise doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Pembe veya Kırmızı Rengi Gibi Olan İdrar Rengi; Bu renk kırmızı renk yiyeceklerden dolayı normal sayılabilir. Örneğin pancar, dut, vişne gibi meyve veya içecekler tükettiyseniz. Ancak ciddi tehlike arz edebilecek durum ise kan gibi olan bir renkte idrar yollarında bir sıkıntı, ya da böbrekte bir anormallik olabileceğine işaret olabilir. Eğer birkaç  gün sonra değişmiyorsa doktora gitmenizi öneririz.

Turuncu Rengi Gibi Olan İdrar Rengi; Bu renk bir çok durumu ifade eden bir renktir. Susuzluktan olabilir. Safra veya böbrek kısmıyla ilgili bir sıkıntıya işaret olabilir. Bir ilaç yüzünden oluşmuş olabilir. Gıda boyası olabilir.

Yeşile Çalan Mavi Gibi Olan İdrar Rengi; Gıda boyalarından olabilir. Genetik olabilir. Aldığınız bir ilacın etkisi olabilir.

 

Paranoya yapmamalısınız ve ciddi bir durum olduğunuzu gözlemlediğiniz de lütfen doktora başvurunuz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir