Yeni Konular

IE 11’in gizli özelliği!

IE 11'in gizli özelliği!

IE 11 tarayıcı dünyasına pek çok yenilik getiriyor ama sunduğu, önemli bir özellik daha var!

Microsoft’un Windows 8.1 güncellemesinin önizleme sürümüyle ilk kez kullanıcılara sunduğu Internet Explorer 11, pek çok yeniliğin yanı sıra, pek bahse konu olmayan, dokunmatik ekranlı cihazlara özel iyileştirmeler de içeriyor.
 
Yeni nesil bilgisayarların fareden ziyade dokunmatik ekranlar yoluyla kontrol edileceği savıyla hareket eden Microsoft, işletim sistemini olduğu gibi internet tarayıcısını da parmakla kullanım için optimize ediyor. Bu anlamda IE 11’de yer alan yenilikler arasında hover menülerle (fare imleci üzerine götürüldüğünde açılan menüler) etkileşimin geliştirilmesi, swipe (sürükleme) yoluyla sayfalarda ileri-geri gitme ve HTML 5 standartına ait sürükle-bırak spesifikasyonuna tam destek yer alıyor.
 
Sene sonuna doğru nihai sürümü yayınlanması beklenen Windows 8.1 güncellemesi ile birlikte gelecek olan IE 11, biraz rötarla birlikte Windows 7 kullanıcılarına da sunulacak. Zaten şimdiden, önizleme sürümü, hem Windows 7, hem de Windows 8 için yayınlanmış durumda.
teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir