Yeni Konular

İmme Nedir? Nasıl Ortaya Çıkar?

imme ortaya çıkış nedenleri
imme nedir

İmme nedir?

Beyinde yer alan damarların tıkanması sonucu ortaya çıkan imme bazı durumlarda kalıcı hasarların ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. İmme sonucu bazı kimseler kalıcı felç durumu ile karşı karşıya kalabilirler. İmme geçiren bir kişiye ne kadar erken müdahale ederseniz hasar oluşma durumu da bir o kadar geri plana alınacaktır. Ani bilinç kaybı, bulantı, görme kaybı, kusma ve bacaklarda uyuşma problemi ile karşı karşıya kalan kimsenin doktora başvurması gerekmektedir. Ortaya çıkan bu durumlar immenin belirtileri olarak gözlemlenmektedir.

Bu semptomlar bazı kişilerde kısa sürmektedir. Kısa zaman zarfı içirişinde gerçekleşen bu semptomlar genellikle geçici iskemik atak olarak isimlendirilmektedir. Eğer geçici iskemik atak ile karşı karşıya kaldıysanız imme geçirme olasılığınız da artmış demektir. İmmeden korunmak adına kan basıncının sürekli olarak kontrol altında tutulması gerekmektedir. Alkol ve sigara kullanımının geri plana alınması önerilmektedir.

Eğer sigarayı birden bırakamıyorsanız kullanımını azaltmanız önerilmektedir. Diyabet hastasıysanız kan şekerinizi sürekli ölçtürmeli ve ilaç kullanımını düzenli bir şekilde uygulamaya almalısınız. İmme sonrasında beyin platformunu korumak adına özel tedbirlerin ön plana alınması önerilmektedir. Vücutta oluşum gösteren herhangi bir hastalık beyin damarlarını da olumsuz yönde etkilemektedir. Yüksek tansiyon ve kolesterol hastalığı da immeyi tetikleyici etkenler arasında yer almaktadır. Damar tıkanıklığı sorunu erkek kimseler de daha sık görülmektedir. Sizler de aldığınız bilgiler doğrultusunda gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaya alarak sağlık platformunun ön plana çıkmasına olanak tanıyabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın