Yeni Konular

9 Ocak 2011 İran’da uçak düştü video izle İranda Düşen uçaktan son video görüntüler izle

İran’da Tahran-Urumiye seferini yapan Boeing 727 tipi yolcu uçağı inişe geçmek için alçaldığı sırada düştü. İran’ın resmi haber ajansı IRNA kazada 70 kişinin hayatını kaybettiğini, 32 kişinin de yaralandığını duyurdu.İran Ulusal sivil havacılık idaresi, ülkenin kuzeybatısındaki Urumiye kenti yakınında düşen İranAir yolcu uçağında, yolcu ve mürettebat toplam 95 kişinin bulunduğunu bildirdi.İran’ın resmi haber ajansı IRNA ise Urumiye yakınlarında düşen uçakta bulunanlardan 70’inin hayatını kaybettiğini, 32’sinin de yaralandığını duyurdu

.Haberde, uçakta 94’ü yolcu 102 kişi olduğu da kaydedildi.
Haber ajansları ise yerel ve hastane kaynaklarına dayanarak, kazadan yaklaşık 60 kişinin yaralı olarak kurtulduğunu, yaralılardan 40’ının Urumiye’deki hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi.
Yolcu ve mürettebat sayısın ilişkin çelişkili açıklamalar ise sürüyor.Devlet televizyonu dışındaki basın yayın organları kötü hava koşullarında düşen uçakta 105 kişinin bulunduğunu, devlet televizyonu ise 156 kişinin olduğunu duyurmuştu.

İran’ın resmi haber ajansı IRNA, uçakta 94’ü yolcu 102 kişinin olduğunu bildirdi.Fars Haber Ajansı da uçakta 95 yolcu ve 11 mürettebat olduğunu duyurdu. Ajans, uçak kazasında 50 kişinin kurtulduğunu haber vermişti.

İranlı Öğrenci Haber Ajansı (ISNA) ise uçaktaki yolculardan 18’inin hayatını kaybettiğini duyurdu.Yetkililer, kaza yerindeki 70 santime ulaşan kar kalınlığı ve olumsuz hava koşullarının kurtarma çalışmalarını güçleştirdiğini belirtti.

Tahran-Urumiye seferini yapan Boeing 727 tipi yolcu uçağı yerel saat ile 19.45 (TSİ 18.15) civarında Urumiye hava alanına inişe geçmek için alçaldığı sırada düşmüştü.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir