Yeni Konular

İş görüşmesinde kullanılması gerekli cümleler nelerdir?

İş görüşmesinde kullanılması gerekli cümleler nelerdir?İş görüşmesinde kullanılması gerekli cümleler nelerdir?

 

        İş görüşmesinde nelerden bahsetmek yada bahsetmemek konusunda genel anlamda sıkıntılar yaşanmaktadır. Stresi yüksek olan bu süreçte bir takım püf noktaları iyi bilmek, kendinize güven duymayı ve sonuç olarak karşı tarafı etkileyebilecek bir performansın ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Hangi konulardan bahsetmememiz gerektiğini genel anlamda bilmekteyiz. Peki iş görüşmesini başarılı bir şekilde sonuçlandırmak için hangi konulara ağırlık vermeliyiz. Bu makalemizde bu konu üzerinde durmaya çalışacağız;

Başarılı bir iş görüşmesinde altı çizilecek cümleler aşağıda açıklanmıştır;

Şirketiniz hakkında bilgiye sahibim,

Şirket hakkında detaylı bilgiye sahip olduğunuzu ve şirket hakkında araştırma yaptığınızı gösterin. Bunun için şirket hakkında, web sitesi ve sosyal hesaplar gibi tanıtıcı ve bilgilendirici yerlerini kurcalayın. Şirket vizyonu hakkında bilgi için, paylaşımlarını dikkatlice gözden geçirin.

Hayalsiz olmayın,

Görüşmenin olumlu şekilde gitmesi için, geleceğe dair kafanızdaki hayalinizden bahsedin. Bu, çalışmak istediğiniz şirkette tesadüfen yer almadığınızın bir göstergesi gibidir. Bu durum hayallerinizin olduğunu ve planlarınızın hangi aşamada yer aldığını gösterir. Dolayısıyla, diğer başvuran adayların içinde kolayca fark edilmenize yardımcı olacaktır.

Yeni bilgiye açık olun

Sürekli yeni bilgilere açık olan; olanla yetinmeyen çalışan her zaman için önceliklidir. Bunu ifade etmek için katıldığınız eğitimleri yada yeni bilgilerin insan için önemini açıklayan cümleler kullanabilirsiniz.

Yüksek motivasyonlu olmak

Çalışmak istediğiniz bölüm hakkında bahsederken, ilgili bölüm için ne kadar istekli olduğunuzu karşı tarafa belli etmek önemlidir. İstediğiniz iş hakkında neler düşündüğünüzü ve neden çok istediğinizi doğru şekilde ifade etmelisiniz.

 

Yukarıda belirttiğimiz açıklamalar haricinde, uyumlu çalışmak, şirket için katkı yapabileceğiniz konular, şirketin yapmış olduğu projelerden bahsederek iş görüşmesinde olumlu bir sonuç elde edilebilir. Bunlara dikkat edilmesi, diğer adaylara göre sizi daha etkili gösterecektir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Estonya İnternet Çağı ve Gelişimi

Daha çok geçmişiyle tarihiyle savaşta barışta Estonya’ yı değil de 2000 yılında attıkları en radikal …

Bir cevap yazın