Yeni Konular

İspanya Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek

dab47be790459a03911a94d22ccae01cİspanya Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek

İspanya hakkında bilinmeyen 12 farklı bilgiyi içeren bir yazı…

1. İspanya’nın resmi adı “İspanya Krallığı”dır.

2. İspanya nüfusunun %72’si İspanyolca konuşmaktadır. Geriye kalanlar ise Katalanca, Galiçyaca, Bask ve diğer dilleri konuşmaktadır.

3. İspanyol milli marşında herhangi bir kelime, söz bulunmamaktadır.

4. İspanya’da 47 katlı bir gökdelen bulunmaktadır ve bu binanın herhangi bir asansörü bulunmamaktadır.

5. Katalonya’da (İspanya) “Shitting Log” (Kaka yapan kütük) adında gülen yüzlü bir kütük parçası Noel’de hediyeleri dışkılayarak dağıtmaktadır.

6. La Tomatina İspanya’da düzenlenen bir festivaldir ve bu festivalde insanlar birbirlerine binlerce domates fırlatmaktadırlar.

7. Eiffel Kulesi başlangıçta İspanya’nın Barselona şehri için düşünülmüştü ancak bu proje hükümet tarafından reddedildiği için Paris, Fransa’ya inşa edilmiştir.

8. İspanya 2013 yılında Amerika’nın Büyük Buhranındakinden daha fazla işsizlik oranına sahiptir. İspanya’nın oranı %27,2 iken Amerika’nın oranı %25’dir.

9. İspanyol pirinci İspanya’da halk tarafından bilinmemektedir.

10. 2000 yılında İspanya’nın Paralimpik basketbol takımı altın madalyalarını teslim etmek zorunda kalmıştır çünkü takımdaki neredeyse tüm oyuncuların herhangi bir engeli olmadığı öğrenilmiştir.

11. İspanya’da kamu alanlarında çıplak dolaşmayı engelleyici herhangi bir yasa bulunmamaktadır.

12. Dünyanın en eski deniz feneri olan Herkül Kulesi İspanya’da bulunmaktadır. Birinci yüzyılda inşa edilen deniz feneri halen aktif olarak kullanılmaktadır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın