Yeni Konular

İstanbul – Bayrampaşa Tarihi

İstanbul - Bayrampaşa TarihiBAYRAMPAŞA  TARİHİ
Bayrampaşa, Marmara Bölgesinde bulunan, İstanbul ilinin ilçesidir.Eyüp İlçesi’nin bir semti olarak gelişmesini sürdüren Bayrampaşa Mayıs 1990 tarihinde resmi olarak ilçe olmuştur. Adını ilçeden alan Bayrampaşa cevzaevi, ilçenin neredeyse sembolu aline gelmiştir.Ancak yıkıldığı için akıllarda sadece eski cezaevi olarak kalmaktadır.

Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul’daki Magic Ice(Buz Müzesi), turistler tarafından her zaman ziyaret edilmektedir. Yılın her mevsimi  kutuplarda hissedeceğiniz Buz Müzesi’nde İskandinav manzarasına şahit olacaksınız. Müze mükemmel özel ışık efektlerle göz kamaştırır durumdadır. Magic İnce Buz Müzesi, İsmet Paşa Parkı, Bayrampaşa Turkuazoo, Sea life Akvaryum, Büyük Bayrampaşa Otogarı, Forum İstanbul, Bayrampaşa Şehir Parkı, Bayrampaşa Belediyesi Mesire Alanı, Kemerburgaz Piknik Alanı’da ilçenin gezilecek yerlerindendir. İlçede belirli günlerde çeşitli festivaller düzenlenir.Bunlar; Bayrampaşa Uçurtma ŞenliğiBayrampaşa Ramazan Şenlikleri, Konya Bilim Fesivali, 23 Nisan Şenlikleri’dir. Konaklama açısından oteller ve pansiyonlar mevcuttur.Titanic Business Bayrampasa, Lider Otel, Ramada Encore bunların başlıca olanlarıdır.İstanbul ülkemizin 2.büyük illerinden biridir. Başkentimiz  olan Ankara’dan sonra 2.büyük il olarak ilan edilmiştir.İlçemizin bağlı bulunduğu ilimiz, doğal mazaraları ve yüzlerce tarihi eserlere sahiptir. İlçenin enginarı meşhurdur.Enginar ile yapılan yemekleri neredeyse bütün restaurantlarda bulabilir ve tadabilirsiniz. İlçenin halkı misafirperliğiyle gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlarlar.

İlçemiz sosyal aktivite açısından zengin bir ilçedir. İlçemizi ziyaret ederken içeren her ayrıntının tadına varacaksınız. İstanbul’ un turizm açısından önemli bu ilçesi, ülkemizin görülesi yerlerinden biridir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir son dönemlerdeki gelişmesi ve bir o kadar popüler olması ile beraber …

Bir cevap yazın