Yeni Konular

İstanbul ve İstanbul Fotoğrafları

stanbul-kopru-ust-gorunus                                                    ŞEHR-İ ŞAHANE İSTANBUL

Asya ve Avrupa kıtalarını, o nefes kesen manzarasıyla tanınan boğazın ayırdığı, hayallerin şehridir İstanbul. Kıtalar arası bir şehir olması nedeniyle jeopolitik önemi de büyüktür.
 İstanbul,  insanların dünyanın dört bir yanından akın ettiği,  tarih kokan şehrin ta kendisi. Üç tarafını Haliç, Marmara denizi ve Boğaziçi’nin sardığı bir yarımada üzerinde yer alır. Bizans, Roma ve Osmanlı Türklerine başkent olmuş bir mega kentten söz ediyoruz. Limanları ile stratejik önemi büyük olan bu şehrin tarihi güzelliklerini de yabana atmak olmaz. Ne de olsa 120 den fazla sultan ve imparator bu şehirde hüküm sürmüştür. Bu sebeple de turizmin gelişimine katkısı en büyük olan şehrimizdir. Ekonomik, sosyolojik ve kültürel açıdan Türkiye’nin en önemli, en kalabalık şehridir. Farklı dinlerin, ırkların, dillerin bir arada hoşgörüyle, sevgiyle yaşayabildiği bir kültür başkenti.
İnsanların “taşı toprağı altındır”  diyerek yerini yurdunu bırakıp göç ettiği, kimilerinin harcandığı, kimilerinin ise hayata bağlandığı; umutsuzların umudu, kimsesizlerin kimsesi, gezip görülesi, okuyup anlatılası, tadına varılası bir şehirdir İstanbul.

 

istanbul-kopru istanbul-manzara istanbul-manzara-galata istanbul-goruntu istanbul-gece-isiklandirma istanbul-havadan-bakis istanbul-kentlesme istanbul-camii istanbul-galata-koprusu istanbul-camii-foto istanbul-gunbatimi istanbul-ortakoy istanbul-kizkulesi-gunbatimi istanbul-safir istanbul-bogaz-koprusu-gece istanbul-eminönü

 

2015-04-27_205438

 

istanbul-galata-yakindan

 

istanbul-taksim-tramvay

 

istanbul-mısır-heykelcigi

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

Eskişehir Tanıtım Gezilip Görülecek Yerler

İç Anadolu’nun incisi Eskişehir son dönemlerdeki gelişmesi ve bir o kadar popüler olması ile beraber …

Bir cevap yazın