Yeni Konular

İstanbulda elektrik kesitisi İstanbul’da elektrik ne zaman gelecek?

İstanbulda ve diğer 6 ilde elektrikler kesildi.Sabahın erken saatlerinde Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alan kar yağışının ardından bir çok ilde beklenmedik şekilde elektrik kesintisi yaşandı. İşte elektriklerin kesintiye uğramasının sebebi.İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında çok geniş kapsamlı bir elektrik kesintisi yaşanıyor.İstanbul’da metro ve tramvay hatları durdu. İstanbul Ulaşım AŞ’den alınan bilgiye göre, elektrik kesintisi nedeniyle, saat 13.43’den itibaren metro ve tramvay seferleri yapılamadı. Trafik ışıklarının da sönmesine neden olan elektrik kesintisi trafikte de sorunlar yaşanmasına neden oldu.

METRO SEFERLERİ NORMALE DÖNDÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul genelinde elektrik kesintisi nedeniyle kesintiye uğrayan ulaşım hatlarının tümünün normale döndüğünü bildirdi.
Belediyeden yapılan açıklamada, İstanbul’a elektriklerin bölge bölge verilmeye başlandığı ifade edildi. Açıklamada, İstanbul Metrosu Şişhane Taksim Finüküler Hattı ve diğer tüm hatlarda seferler normale döndüğü belirtildi Gelen bilgiler kesintinin, Marmara hattının başlangıcı olan Düzce-Bolu aktarmasındaki arıza sebebiyle meydana geldiği ve kesintinin uzun sürebileceği yönünde.BEDAŞ’tan alınan bilgiye göre, 3 saat sonra arızanın giderilip yaklaşık 18:00 civarı elektriklerin geleceği öğrenildi.

MARMARA BÖLGESİ’NDE ELEKTROŞOK!

İstanbul’un yanısıra Edirne, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya’da da elektrik yok.

KESİNTİNİN SEBEBİ

Marmara Bölgesi’ni büyük oranda elektriksiz bırakan arızanın kaynağı olarak gösterilen Bursa Doğalgaz Ateşlemeli Kombine Çevrim Enerji Santrali’nde bakım çalışmaları sürüyor.

İstanbul’da başta raylı sistem olmak üzere ulaşımda ciddi sıkıntılara sebep olan ayrıca Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne de hayatı olumsuz şekilde etkileyen elektrik kesintisinin domino etkisiyle yayıldığı bildirildi.

YÜZDE 80’LİK BÖLÜME ELEKTRİK VERİLDİ

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nden (TEİAŞ) yapılan açıklamada elektrik kesintisinin sebeyi şöyle açıklandı: ”Saat 13.42’de olumsuz hava koşulları nedeniyle Bursa Doğalgaz Santralı’nda Adapazarı Hattına ait gerilim trafosunun patlaması sonucunda meydana gelen teçhizat arızaları Adapazarı’ndan İstanbul’a kadarki iletim tesislerinde arızalar olmuştur, bunun sonucunca Adapazarı’dan Babaeski’ye kadar olan elektrik sisteminde kesintiler oluşmuştur. Saat 14:15’den itibaren peyderpey sistem toparlanmaya başlanmış olup saat 16:15 itibarı ile sistemin yüzde 80’lik bölümüne elektrik verilmiştir. Geri kalan bölümü için çalışmalar kısa sürede tamamlanacaktır.”

Arıza nedeniyle başta Edirne olmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli’ne elektrik verilemediğini ifade eden Erdoğan, sorunun kısa sürede çözülmesi için çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti:

”Genel bir kesinti. TEİAŞ’dan kaynaklanıyor. Sorunun giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Arıza, TEİAŞ’nin Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 154 bin voltluk yüksek gerilim hatlarındaki arızadan kaynaklanıyor. Bu nedenle Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’ye elektrik verilemiyor.”

KESİNTİ NEDENİYLE DOĞALGAZ DA KULLANILAMIYOR

Arıza nedeniyle doğalgaz da kullanılamadığından tatil gününü evinde geçiren vatandaşlar donuyor.

VALİ: TEKNİK BİR SORUN

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kesintiyle ilgili ”Teknik bir sorun, kısa sürede halledilecek” dedi.

DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN TELEFONLARI KİLİTLENDİ

Elektrik kesintisinin ardından vatandaşların bağlı bulundukları elektrik dağıtım şirketlerinin telefon hatlarını araması sonucu hatlar kilitlenirken, BEDAŞ başta olmak üzere dağıtım şirketlerinin bazılarının web sitelerine de erişim şu an için sağlanamıyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir