Yeni Konular

İstanbulda yağmur sel baskını 14 haziran 2011

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış yaşamı adeta felç etti. Özellikle Avrupa yakasında etkili olan yağış üç ilçeyi fena vurdu..

İstanbul’da sağanak yağış, trafiği ve günlük yaşamı adeta felç etti.
Özellikle Avrupa yakasında etkisini gösteren yoğun yağış Fatih, Zeytinburnu, Eyüp ve Beyoğlu ilçelerinde yoğun bir şekilde devam ediyor.Birden bastıran yağmur birçok selbaskınına neden oldu.Evleri su bastı.Yollarda birken sular ise trafiği felç etti

Bunaltıcı sıcakların ardından gelen yağmur, İstanbulluları serinletti. Özellikle Fatih, Eyüp ve Bayrampaşa’da kısa süreliğine etkili olan şiddetli yağış, vatandaşları da hazırlıksız yakaladı. Birden bastıran yağmurda ıslanmak istemeyen vatandaşlar koşarak sığınacak bir yer aradı. Binaların saçaklarına sığınan vatandaşlar da yağmurun dinmesini bekledi. Yağmurdan etkilenmemek için kendince çözüm üreten bir vatandaşın ise büyük bir güneş şemsiyesi ile yürüdüğü gözlendi.
METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars ve Ardahan), Doğu Akdeniz (Adana, K.Maraş, Osmaniye ve Hatay) ile Kayseri ve Niğde çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Muğla ile İzmir’in kuzey ilçeleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Yarın (Salı) K.Maraş, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) Kayseri ve Niğde çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu çevreleri, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) Doğu Karadeniz’de lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batman çevreleri, yarın (Salı) G.Antep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir