Yeni Konular

İsveç Hakkında Bilinmeyen 13 Gerçek

8be8bb55c206da59576611e5dde0e5de1. İsveç, liseye giden öğrencilere okullarına devam etsinler diye her ay 187 dolar ödeme yapmaktadır.

2. İsveç, 1979 yılında çocukları dövme ve diğer bedensel cezaları yasaklamıştır.

3. İsveç’te Charles VII vardır ama Charles I’den VI’ya kadar olan kişiler hiç var olmamıştır.

4. İsveç ve Finlandiya sınırlarının kesiştiği bir yerde bir golf kulübü bulunmaktadır. Deliklerin yarısı İsveç’te diğer yarısı ise Finlandiya’dadır.

5. İsveç halkının %89’u İngilizce konuşabilmektedir.

6. İsveç ve Norveç ülkelerinde yaşları 12’den küçük olan bireyler için reklam ve tanıtım yapmak kanun ile yasaklanmıştır.

7. İsveç’te bebeğin cinsiyetinden dolayı kürtaj yaptırmak yasaldır.

8. 1974 yılında, Kim Il-sung Kuzey Kore için İsveç’ten bin adet Volvo Sedan model araba satın almıştır ve asla bu arabaların ödemesini yapmamıştır.

9. İsveç’te herhangi bir çöp artık kalmadığından dolayı, İsveç Norveç’ten çöp satın almaktadır.

10. Abba isimli bir müzik grubu İsveç’te kıyafet vergisi ödememek için saçma sapan giysiler giymekteydiler. İsveç’te günlük olarak giyilemeyecek kıyafetler için herhangi bir vergi talep edilmemektedir.

11. İsveççe, 2009 yılına kadar İsveç’te resmi dil olarak kabul edilmemiştir.

12. 1966 yılından bu yana her yıl İsveç’in Gavle kasabasında yılbaşı için samandan dev bir keçi yapılmaktadır ve neredeyse her yıl bu keçi vandallar tarafından yakılmıştır.

13. İngiltere’den pasaport sahibi kişilere İsveç ve Finlandiya diğer ülkelere kıyasla daha uzun süreyle vizesiz seyahat etme imkânı tanımaktadır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir