Yeni Konular

Jim Carrey En İyi Fimleri

2015-04-03_004546

Jim Carrey En İyi Filmleri

Jim Carrey’nin en iyi olduğunu düşündüğümüz filmlerin açıklamaları ile karşınızdayız. En iyi 7 filmini sizlere sunuyoruz. Mutlaka izlemelisiniz…

Jim-Carrey-En-iyi-Filmleri

Gerek oyunculuğu, gerekse karakteri olarak birçok kişiye kendini sevdiren Jim Carrey ayrıca bir çok filmde dram ve komedi olarak bizi kendisine hayran bırakmıştır. Bu filmleri listeye alırsak;

1- Truman Gösterisi (Truman Show)

2015-04-03_002541
Jim Carrey’ nin ironi dolu filmlerinden biri. Öncesinde hiç bağımsız olamamış tek adamın hikayesidir. Mükemmel bir hayat yaşayan Carrey oldukça neşeli biridir. Kendisi Dünyanın en kocaman yeri olan bölgede yaşamaktadır. Fakat bu bölgede ters giden birşeyler olduğunu anlar. Truman adada büyür ve hiçbir şeyin farkında değildir. Ta ki can verdiğini düşündüğü babasını tekrar görene kadar… Bir an da her şeyi sorgulamaya başlar. Kendisinin odak noktası olduğu bu yerde neler döndüğünü çözmeye çalışacaktır. Film konu olarak az rastlanır tek senaryoya sahip. İzlerken ders alınması gereken türden bir film… Truman Show’un yönetmenliğini ise Ölü Ozanlar Derneği filminin yönetmeni durumda olan Peter Weir yer ediniyor .

Yapımı = 1998

Imbd Puanı = 8,1

 

2- Bay Evet! (Yes Man)

Bay Evet - Jim Carrey
Bay Evet – Jim Carrey

Belki de bir kişisel gelişim filmi olarakta karşımıza çıkan bir filmden bahsediyoruz burada! Evet o film Bay Evet! İşleri hep ters giden adamın sorunları ile boğuşmasını, ondan kurtulmasını ve hayatında düzeldiğini sanırken bozulan şeyleri görmesini sağlayan bir etkinliğe katılıyor. Burada bir kural olacaktır. Kim ne istiyorsa Evet de! Peki bu bir insanın hayatında ne kadar etkili olabilir diye düşünüyorsanız Bay Evet’i mutlaka seyretmelisiniz. Film hem romantik hem drama içermekte ve eğlenceli filmde yer alan oyunculardan bazıları ise Zooey Deschanel ve Bradley Cooper… Yine sıkılmadan izleyeceğinizi düşündüğümüz filmlerdendir.

Yapımı = 2008

Imbd Puanı = 6,9

 

Aman Tanrım (Bruce Almighty)

Jim Carrey’in gülme garantili filmlerinden. Kesinlikle seyretmeniz gerekli olan bir komedi filmi . Gerek oyunculuklar , gerek konusu , gerekse filmin replikleriyle komedi efsanelerinden biri . Jim Carrey’in yakınında ise kadroda çok profesyonel oyuncular yer ediniyor . Bu ünlülerden bazıları ise; Morgan Freeman , Jennifer Aniston , Steve Carrel… Film konusundan ötürü bir çok ülkede yasaklı listesine alınmış.  Zira filmde Tanrı’ya rastgele bir hakarete rastlamadım, bu yüzden ne amaçla yasaklandığını anlamadım . Konuyu mizahi bir biçimde ele almışlar . Bununla birlikte dublajını da çok beğendim. Türkçe dublajlı filmlerden favori benim düşünceme göre Aman Tanrım’dır . Şayet belli bir süre gülmek ve gündelik yaşamın sıkıntılarından belli bir süre olsun uzaklaşmak istiyorsanız kaçırmayın derim . Aman Tanrım!

Yapımı = 2003

Imbd Puanı = 6,7

4) The Mask (Maske)

The Mask (Maske) Filmi
The Mask (Maske) Filmi

Maske Filmi

1994 yapımı bu filmde Jim Carrey yine döktürmüş. Bir çoğumuzun çocukken izlediği çizgi filmi de olan bu fantastik-komedi türündeki filmde eğlenceye ve komediye doyacaksınız. Filmde Stanley Ipkiss bir gün antika bir maske bulur. Maskeyi takar ve süper güçleri olan yeşil bir yaratığa dönüşür. Halk arasında kahraman olarak görülmeye başlayan Maske, bir mafyanın hedefi haline gelir . İzlerken komediye,maceraya,aksiyona doyacaksınız. Mutlaka izlemeniz gereken Jim Carrey filmlerinden biri.

Yapımı = 1994

Imbd Puanı = 6,8

5) Eternetal Sunshine Of The Spotless Mind (Sil Baştan)

Sil Baştan Filmi

Sil Baştan Filmi
Sil Baştan Filmi

Jim Carrey’in en iyi romantik filmi budur muhtemelen . En iyi romantik filmleri arasında yer alan bu film gerek konusu,gerekse de replikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Jim Carrey’e filmde Kate Winslet eşlik ediyor . Konu olarak az bulunan bir senaryoya sahip. Jim Carrey hayranıysanız ve romantik türünde bir filmini izlemek istiyorsanız Sil Baştan’ı kesinlikle izlemelisiniz.

Yapımı = 2004

Imbd Puanı = 8,4

6) The Number 23 (23 Numara)

23 Numara Filmi

The Number 23 (23 Numara) Filmi
The Number 23 (23 Numara) Filmi

Gerilim filmi türünde bir film olup kadroda da Jim Carrey’i görürseniz muhtemelen şaşırırsınız. İşte Jim Carrey bizi 23 Numara filminde şaşırtıyor. Her zaman klasik komedi filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Jim Carrey alışılmışın dışında bir role bürünmüş ve ne kadar muhteşem bir oyuncu olduğunu bu filmle bir kez daha kanıtlamış . Sadece komedi türü rollerinde değil, diğer tür filmlerin rollerinde de başarılı olduğunu göstermiş. Film konu olarak harika bir gerilim filmi. Jim Carrey filmde takıntılı bir adamı canlandırıyor. Filmi izlerken birçok kez şaşıracaksınız. Takıntının insanı ne hale getireceğini anlatan bir film. 23 Numara ve hakkındaki gerçekleri merak ediyorsanız bu filmi kaçırmayın.

Yapımı = 2007

Imbd Puanı = 6,4

7) Man Of The Moon (Aydaki Adam)

Aydaki Adam Filmi

Man Of The Moon (Aydaki Adam )
Man Of The Moon (Aydaki Adam )

Biyografi türündeki bu filmde Jim Carrey rolden role bürünerek harika ötesi bir oyunculuk sergilemiş. Öncelikle filmde biyografisi yapılan Andy Kaufman’dan biraz bahsetmek istiyorum . Andy Kaufman bu dünyada yaşamış en garip kişiliklerden biridir muhtemelen . Yaptığı talk showlar, normal talk showların aksine çok gariptir. Bazı gösterilerinde sahneye çıkıp hiç konuşmadan durmuş, bazı gösterilerinde ise Muhteşem Gatsby kitabının tamamını seyirciye karşı okumuştur.

Gösterilerinden önce seyirciye süt ve kurabiye dağıtmıştır. Bunu yapmasının sebebinin onu izleyen kişilerin bir anlıkta olsa çocukluklarına döndürmek istemesidir. Alışılagelmişin dışında bir mizahı olan Andy Kaufman, Elvis Presley karakterini de sahneden canlandırmıştır. Kendi yarattığı Tony Clifton karakteri ise efsanedir. Jim Carrey ise bu rolü öylesine güzel oynamış ki Andy Kaufman’dan daha iyi bir Andy Kaufman ortaya çıkmış. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Yapımı = 1994

Imbd Puanı = 7,4

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Pokemon Go Haberleri ve Geyikleri

Pokémon Go insan yaşamında hareketlilik katan ve akıllı telefonlar ile oynanacak güzel bir oyun olarak …

Bir cevap yazın