Yeni Konular

Kabir Azabı Nedir

Her insan bir gün ölümü tadacaktır bunu hepimiz biliyoruz. Peki, biz öldükten sonra bedenimiz sadece gömüldüğümüz mezarın altın da mı çürüyecek. Kabir Azabı sanırım bu sorunun cevabı hayır olacak peki nasıl mı? Arkadaşlar şimdi size kabir azabını ve ölümden sonra neler olacağını anlatacağım haydi hemen başlayalım.

Kabir azabı nedir nasıl olur: Öldükten sonra ruhumuz bedenimizden ayrılır ve özgürleşir peki bu ruh nereye gider. Serbest hale gelen ruh kabir âlemine gider ve ora da sizin sevaplarınızla birer arkadaş olur.

Kabirde neler olur: Ölümle başlayıp ta ki kıyamete insanın tekrar dirilmesine kadar ki olan süreye kabir hayatı denilmektedir. İki çeşit kıyamet vardır birincisi her insanın kendi ölümü ikincisi ise Allah’ın isteği ile İsraf illîn sura üflemesidir. İlk olarak mezara defnedildikten sonra sorgu sual evresi başlar bu evrede münkire ve nekir yani sorgu melekleri gelir ve rabim kimdir dinin nedir peygamberin kimdir diye sorular sorar. Eğer imanınız yerin de ise doğru ameller yaptı iseniz kuşkusuz bu sorulara doğru cevap vereceksiniz.

Kabir Azabı Nedir
Kabir Azabı Nedir

Kabir azabı nedir: Arkadaşlar kabirdeki azabımız dünyada işlediğimiz günah ve sevaplar oranında yapılır. Bu yüzdendir i insan kabir azabını düşünmeli ve bu dünyada ona göre hareket etmelidir. Peki, kabir nimetleri nelerdir:

1 Yedi kat göğe müminin ruhu yükselir

2 Mümine cennete yeri gösterilir ve mümine cennetin eşsiz kokusu gelir.

3 müminin kabir genişler kişi dünyada Salih ameller yaptığı için kabir Salih ameller kuran ve namaz dolar.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Dinimizde Fala Baktırmak Günah Mıdır?

Dinimizde fala baktırmak günah mıdır? Fal bakan veya baktıran bizden değildir. Her kim olursa olsun …

Bir cevap yazın