Yeni Konular

Kablosuzun gücünü artırın!

Kablosuzun gücünü artırın!

Evinizdeki elektronik cihazların internete ve birbirlerine bağlanmasını tek bir kablosuz modemle sağlamak mümkün, ama tüm odalarda kablosuz performansı aynı olmayabilir.

Cihazlarınızın bağlantı hızı modeme mesafelerine göre değişecek, hatta en kötü durumda bağlantı kurulamayacaktır. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için, ethernet kablosuyla evin tüm odalarına bağlantı çekebilir ya da Powerline modemlerle, elektrik şebekesi üzerinden ağınızı dağıtabilirsiniz, ancak ilk yöntem zahmetli, ikincisiyse yüksek maliyetli.

Biraz daha basit bir yöntem; modeminizin sinyalini, makul uzaklıktaki bir noktaya tekrarlayıcı (repeater) takarak güçlendirebilir, tüm odalarınıza bağlantıyı ulaştırabilirsiniz. Ya da bu çözümlerle uğraşmak yerine, modeminize anten dopingiyle kapsama alanını genişletebilirsiniz.

Öncelikle modeminizin antenlerinin değiştirilebilir olduğundan emin olun. Bu antenler muhtemelen 2-3 dBi gücündedir. Teknoloji marketlerinden rahatlıkla bulabileceğiniz 5 dBi ya da üzeri güçteki antenlerden alıp, eski antenlerin yuvalarına bunları takabilirsiniz.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir