Yeni Konular

Kadınlar o tuzağa kolay düşüyor!

Kadınlar o tuzağa kolay düşüyor!

Online alışveriş yapanların üçte ikisi gerçek hayatta yüzüne bakmayacağı şeyler için internette para harcadığını itiraf etti.

İnternette alışveriş bazıları için modern yaşamın vazgeçilmezi, bazıları için de para tuzağı anlamına gelebilir. Yeni yapılan bir araştırmada internette alışveriş yapanların önemli bir kısmı aldıkları eşyaların tuhaf olduğunda birleşiyor. Örneğin yüzde 66’sı geçen yıl içinde online yaptuğı alışverişten en az birinin şüpheli olduğunu söyledi.

Araştırmaya göre online alışveriş yapanlar çok daha cesur renkleri seçebiliyor. Yüzde 44’ü ekrandaki gözükenden daha parlağını aldığını belirtti. Örneğin İngiliz bayrağı şeklinde, yılan derisi pantolon, iki parçadan oluşan pantolon gibi tuhaf kıyafetler aldığını söyleyen de var.

Ancak yapılan araştırmada kadınların internet alışverişinde çok daha fazla tuzağa düştüğü ortaya çıktı. Üçte birinden fazlası internette erkeklere göre daha cesur seçimler yaptığını söyledi. Barclaycard tarafından yapılan araştırmada sahip olunan eşyalardan en az sekiznin online alıişveriş sonucu olduğu kaydedildi.

Bu arada İngiltere’de geçen yıla göre online kadın kıyafetlerinin satışı yüzde 28 arttı. Araştırmada katılımcıların beşte ikisi halihazırda haftada bir kere internette alışveriş yaparken, gardrobun çirkin olmasında bunun etkisi olduğunu düşünüyor.

Ancak online alışverişin güzenli olduğunu söyleyen de var. Yüzde 44’ü online olarak daha fazla kontrol ettiğini söyledi.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir